Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát vegyek?

Milyen kutyafajtát vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami kutyát mert jelenleg semmilyen sincs :( Valami közepes termetűre gondoltam amit lehet "nyugodtan" (vagyis nem mint egy nagy kutya szó szerint húz magával) sétáltatni.Elég neki délután a séta (tehát nem okoz neki nagy gondot mert reggel nincs időm rá max. hétvégén).

De ami fontos az hogy játékos,gyors, könnyen ápolható legyen.



2013. nov. 12. 17:48
 1/9 Fannybaba8 ***** válasza:
Ugye tudod hogy nem csak a sétáltatásból áll a kutya tartás? Szerintem nézz körül menhelyeken! Megmenthetsz egy életet és egy igazán sok oldalú kutyust kaphatsz! Mondanék neked sok sok fajtát de akkor azzal kell számolnod hogy nem pár ezer forintba fognak kerülni mert nem támogatjuk a szaporítók munkáját.
2013. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tudom h nem csak sétáltatás de ha azt kibírom akkor nem lesz gond :D


Menhely nagyon a környéken nincs max. ha utazok 2-3 órát és vissza 2-3 órát és lehet nem is tetszik.

2013. nov. 12. 18:08
 3/9 intense ***** válasza:
100%

Elég érdekes a megfogalmazásod... Szeretnél "valami kutyát", mert "most úgysincs"... Egyébként látszik mennyire nem értesz hozzá, sokkal nehezebb a kis-közepes testű hiperaktív kutyákat sétára nevelni (beagle, yorki...) mint egy nagy mamlaszt. ÁLTALÁBAN persze, mert minden kutyát nevelni kell, olyan nincs hogy megveszed, naponta egy órát sétáltatod és akkor mintakutya lesz, gyönyörűen megy melletted... Mennyi időt tudsz rászánni naponta? Egy kölyök alaphangon 3-4 óra, tanítani kell, foglalkozni vele, kutyaovi, később kutyasuli.

Én nem támogatom hogy legyen kutyád ilyen hozzáállással, bocsi.

2013. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Neharagudj de én is egyetértek az előttem szólóval. A hozzáállásod alapján én se adnék neked kutyát.

Viszont, ha leirnád, hogy milyen körülményeket tudnál teremteni a kutyáknak, akkor lehet hogy megváltozna a véleményünk.

2013. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
king charles spánielt tudnek neked ajanlani. olvasgass utana, o lenne neked az idealis :)
2013. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hétköznap 13-14 órától vagyok itthon tehát max 4-5 órát szánnék rá. Bár lehet nem ennyit hanem 3-4-et.

Hérvégén reggel 9-től este 20-ig tudnék vele foglalkozni.


A körülményeket nem nagyon értem de az udvarunk kicsi viszont a kertünk hatalmas és nem termesztünk semmit.A város is kisváros tehát bárhova vihetem

2013. nov. 13. 14:00
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és valami rövidszőrű
2013. nov. 13. 16:11
 8/9 anonim válasza:
beagle! :)
2013. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk törpe pincserünk van, bár nem közepes hanem kistermetű kutyus. Nagyon gyors, szeret játszani, gyorsan tanul és nagyon értelmes. Hiába kicsi a termete, nem az a tipikus kutyus akit bárki dögönyözhet mert milyen ari..tartózkodik az idegenektől, és ő megy ismerkedni nem fordítva. :) A gazdáihoz nagyon ragaszkodik. karakán kutya,határozottan kell tanítani, nevelni. Nagyon jókat lehet vele túrázni, igazi kis fáradhatatlan kutya. :) Rövidszőrű, könnyű tisztán tartani, és lakásba tökéletes. Mondjuk ő igazi benti kutya.

Csak ajánlani tudom a fajtát! (Nekünk őzbarna, de leginkább fekete-cser színben fordul elő. :) )

2013. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!