Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatom rá a kutyáka...

Hogy szoktathatom rá a kutyákat hogy ne játszanak "durván"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van két palotapincsi kutyám ( Egy szuka, 5 hónapos, és egy kan, ő 3 éves.)

Nos, a kis szuka állandóan felugrál a kankutya fejére, harapdálja ahol tudja, és az udvaron is van mikor nagyon bedurvulnak és nagyon durván játszanak. Rossz nézni. ( tudom hogy így szoktak a kutyák..)

Nos ma történt egy olyan baleset hogy a szuka belekapott a kan szemébe (feltételezhetően) és azóta a kan nagyon hunyorít arra a szemére, alig bírja kinyitni, és egyszer széthúztam a szemhéját és nagyon kiguvadt a szeme. Sokszor volt már begyulladva a szeme, de egy idő után rendbe jött. Lehet hogy most is erről a gyulladásról van szó.

Viszont el szeretném kerülni, hogy legközelebb ilyen vadon " játszanak " mert nem szeretném hogy bármelyiknek baja essen, nem szeretném hogy kiessen a szeme. Szeretem mindkettőt és a pici szuka is már a szívemhez nőtt. De ha muszály akkor átadom másnak, nem akarom hogy baja essen a kannak, a legjobb barátom, az életem adnám érte.

Tehát, hogy szoktathatnám ettől a vadságtól? Azt szeretném hogy barátian közeledjenek, és ha játszanak akkor ne legyen ilyen. Bocsi a hosszú kérdésért.


Üdv!

16/F



2013. nov. 12. 20:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát ha rázod és közben játszik tovább, akkor azt kell mondanom, hogy nem a kutyában van a hiba :D Nyilván mindkét módszer lehet hatásos, illetve mindkettőt el is lehet cseszni úgy, hogy ne működjön. Mindenkinek meg kell találnia, hogy mi az, amit ő tud kivitelezni és a kutyára is megfelelő módon hat.
2013. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Persze hiszen még kölyök nem igen tudja mit szabad és mit nem ezt neked kell megtanítani. 1 éves kora után valamennyire általában lenyugszik. Ha bedurvul szétszeded rácsípsz és határozottan mondod, hogy nem jó vagy nem szabad ezt párszor nyilván csinálni kell mire rögzül benne h ez nem jó viselkedés. Plusz ha még ivartalanítva is lesz akkor még rátesz egy kicsit, hogy valamivel nyugodtabb lesz a kutyus.
2013. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!