Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek és a kutyák, hogyan...

Kisgyerek és a kutyák, hogyan lehet kivédeni?

Figyelt kérdés
Van kutya és kisbaba is a családban. Lassan elkezd mászni/járni. Ha takarítunk is valamennyi baci bejöhet kintről amit a gyerek menés/mászás közbe elkaphat. Valakinek valami jó ötlet,hogyan lehet kivédeni? :)

2013. nov. 12. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A bacik kivédésére való a gyerek immunrendszere. Ha steril környezetben él, akkor sohase lesz belőle egészséges felnőtt. Bőven elég, ha a normális módon tisztán tartod a lakást.
2013. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Így van. Ha felneveled bacik nélkül, akkor akkor lesz haldoklás, ha beviszed az oviba, vagy akármilyen közösségbe. Találkozzon csak a világgal, apró lépésekben.
2013. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
95%

A bacik hálistennek bejönnek kintről, különben nem lenne immunrendszerünk. Nem csak a kutyától kaphat el valamit, sőt!

Ő például egy egészséges gyerek. [link]

2013. nov. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyen a kutya oltva,féregtelenítve,bolhairtva.Ha szobakutty,séta után mancs öblítés,és semmi baja nem lesz a gyereknek.
2013. nov. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya megfelelően van tartva(gondolok itt az oltásokra, meg féregirtókra) akkor semmi olyat nem kaphat el a gyerek, ami veszélyes lenne rá. Szoktasd hozzá, hogy ha kutyázik, ne nyúljon a szájába, bár, amikor én kicsi voltam, akkor szerencsétlen kutyánk farkát rágtam, és láss csodát itt vagyok, és semmilyen betegségem nincs.

Amúgy minél jobban óvod, annál nagyobb kárt teszel benne, mert ha az immunrendszere ilyen fiatalon nem találkozik a lehető legtöbb baktériummal, akkor jó esélye van rá, hogy később minden apróságra pl allergiás lesz, illetve, ha nincs meg edzve az immunrendszere, akkor egy egyszerű megfázás is jobban letudja dönteni, mint egy egészséges immunrendszerrel rendelkező gyereket.

Szerintem bőven elég az, hogy ha minden nap felmosol pl domestossal.

És, a helyedben inkább majd olyanokra figyelnék oda, hogy ha majd nagyobb lesz, és majd homokozik, akkor pl a cicák ürülékéből lényegesen több dolgot kaphat el, mert a macskákat az emberek hajlamosabbak nem vinni dokihoz, mert őket nem ellenőrzik úgy, mint a kutyákat.

2013. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt tudom neked mondani, hogy 4 gyerekünk van, 2 kutyánk, lakásban. És amióta kutyánk van, azóta a gyerekek SOKKAL ELLENÁLLÓBBAK LETTEK!!! Jó most nem azt mondom, hogy igyon a kutya táljából (pedig nálunk erre is volt példa, és nyilván kiakadtam, de nem lett semmi baja a gyereknek), de annyira ne féltsd!!! A kutya ne rágcsálja a gyerek csörgőjét és a gyerek ne rágcsálja a kutya labdáját, bár ha netán ilyen adódna, nincs katasztrófa abból sem. A fenekét ne puszilgassa azért :) de ezen kívül én nem aggódnám agyon magam! Persze a kutyára rá kell szólni, hogy ne nyalja a gyerek arcát, stb, de baja nem lesz tőle.
2013. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Barátnőm fia elvette a csontot a kutyától, megkóstolta, aztán visszaadta, mert nem ízlett. Már 25 éves, köszöni jól van. :)
2013. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat,tanácsokat :)
2013. nov. 13. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!