Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobban lefárad a kutyám, ha...

Jobban lefárad a kutyám, ha faluban futunk és nem földesen?

Figyelt kérdés
Általában 1 órát szoktunk futkosni a földesen. De mivel sok a kullancs, meg vizesek a földes utak, ezért most a faluban tervezem ezeket a futásokat megtenni. Ugyan úgy 1 órát tervezek. A faluban azért több inger éri a kutyát. Rengeteg más kutya, macska, ember. Lehetséges hogy így jobban el fog fáradni a kutyám, mert az agya is le lesz terhelve?

2013. nov. 13. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sokat számít. Viszont a betonon futás nem tesz jót. A kutyának mondjuk ezzel a sebességgel nem számít, de neked tönkremehet a lábad. Csak azért írom, mert én is ezzel szívok, bár nekem nem futás miatt alakult ki, de az is okozhatja és baromi nehezen gyógyul.
2013. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a figyelmeztetést. Régóta futok, így szerencsére tisztában vagyok ezzel. Olyan futó cipőm van. De inkább bevállalom ezt mint azt a rengeteg kullancsot.
2013. nov. 13. 11:09
 3/11 -Evetke- ***** válasza:
100%
Azért én betonon sem futtatnám a kutyát. Nincs az a cipő, ami megakadályozza a Te térdízületeidnek a kopását sem betonon, pláne a kutya ízületeit sem védi semmi a kopástól. A betonon futás kinyírja mindkettőtök térdét, idő kérdése csak. (kutyatartó edző vagyok)
2013. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Sok inger éri a kutyát, meg az útvonalatokon a többi kutyát is. Nem csak a térdednek nem fog jót tenni, de a fülednek sem, hogy minden kerítésnél ugatni fog valaki. :)
2013. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Betonon inkább aktív, gyors sétát tegyetek, vhol megállva is tanulással-játékkal
2013. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
üdv 14 éves vagyok betonon futok egésznap és énis tervezek majd a kutyával futást a faluban. (husky) szerintetek én nekem is tönkre mehet a lában?
2013. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, neked is. Mondjuk nem feltétlenül most fogod érezni, inkább 40-50 évesen. De nekem már most is gondjaim vannak, pedig csak 21 vagyok.
2013. nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tönkremegy a lábad ha:

1. nem megfelelő cipőben futsz

2. minden egyes nap hónapokon keresztül


Kicsit eltúlozták a válaszolók a kommenteket, és sajnos egyáltalán nem kaptam a kérdésemre választ mert mindenki a térddel volt elfoglalva. De akkor szeretném itt leszögezni hogy:

Heti 1-2 alkalomról van szó, amikor a földesút járhatatlan és nem egyhuzamos futásról van szó, hanem kocogás-séta váltakozva.


Régóta futó vagyok, hozzáértő ember az ilyen jellegű mozgáshoz, nekem senki ne akarja megmagyarázni hogy tönkremegy a térdem heti 1-2 alkalom betonos futástól HA (kihangsúlyozom: HA) megfelelő futócipőt használok. Sima tornacsukában lehet, de futócipőben biztos nem.

2013. nov. 20. 19:57
 9/11 A kérdező kommentje:
És akkor ennyi erőből ne dobáld a labdát a kerted lebetonozott részén se, és ne futkoss fel alá a kertben, mert legalább ennyit mozog a kertben is a kutya mint kint velem az utcán.
2013. nov. 20. 19:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy szerintem nem sokat számít.
2013. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!