Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy fajtában csalódtatok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért is jutott eszembe, mert sok tenyésztő, kutyatartó azzal jön, hogy "ha x fajtát választasz, soha többet nem akarsz majd mást."

Szerintem ez nem biztos, hogy így van!


2013. nov. 13. 15:31
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Részemről a fajtát én választottam a tulajdonságai alapján. Természetesen magát a kutyát szintén én választottam bizonyos kritériumok alapján.Kizárt, hogy csalódjak benne.
2013. nov. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Akkor Te jól választottál. DE az egy hülye duma, hogy ha egyszer ilyet veszel, sose kell majd más fajta. Pl én soha nem vennék mégegyszer x fajtát, mert nagyot csalódtam.
2013. nov. 13. 15:49
 3/47 anonim ***** válasza:

Miben csalódtál? Milyen fajta?


Én nem csalódtam, azt kaptam, amire vártam. Nem kéne más fajta, csak akkor, ha 2-nél több kutyám lehetne, akkor harmadiknak jöhetne a második kedvenc fajtám :)

2013. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

Nem csalódtam egyikben sem, csak pozitívan.


Volt nálam idiben pásztor keverék, azt kaptam, amire számítottam, pörgős-rombolós kutyit. (sajnos nem tudtam kielégíteni az igényeit, de nem is azért vettem magamhoz, mert annyira akartam, hanem mert ott feküdt az esőben egyedül, csontig ázva, nem tudtam otthagyni).


Volt magyar vizsla (szintén idiben), nagyon pozitívan csalódtam, vizslán belül volt egy olyan szintne lusta egyed, hogy el sem hittem. Pedig kamaszodott. Reggel úgy kellett kelteni, és a 24 órából legalább 18-at aludt.


A roti az abszolút kedvencem, volt már, imádtam. Most roti keverék van, imádom, azt adja amire számítottam.


Volt már tacskó is, az is azt hozta, amit egy átlag tacsi.

2013. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Magában a fajtában nem, de a tenyésztői társadalomban igen. Ahhoz képest, hogy mennyire nincs pénz a fajtában, hiszen ritka magyar fajta, elég sok a szaporító meg az olyan tenyésztő, akinek egyetlen célja, hogy a kutyái kiállításon jól szerepeljenek, az, hogy dolgozzon is már nem. Közben meg megy a mutogatás azokra a "hazaárulókra", akik külföldi fajtát mertek választani.
2013. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
ha határozott célod van ,egy kutyában akkor tudsz csalódni, ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, de ő is csak a fajtán belül egy egyed. Én sok fajtahű embert ismerek, de szerintem az a jó ha valaki nyitni tud más fajta fele is.
2013. nov. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
Csalódni nem csalódtam, de olyan fajtát már ismertem meg az évek alatt, amelyiket előtte nem tartottam számomra megfelelő kutyának, de kiderült, mégis az lenne. És nem egy kedvenc fajtám van, hanem olyan 2-3. A következő kutyám nem biztos, hogy az a fajta lesz, ami most van, hanem egy másik kedvenc fajta (vagy olyan keverék).
2013. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen véletlenül kaptam egy kutyát, de soha többet nem akarok másmilyen fajtát. El nem tudom képzelni, hogy csalódjak egy fajtában bármilyen irányba, mert előre tájékozódok mindenről, tudatosnbak kell lenni és tudni hogy mit akarsz. Ha 500-an azt mondják egy kutyáról hogy xy akkor azért elég kis esélye van, hogy mindenki hazudott és z. Meg a felelősségteljes készülésbe beletartozik az is, hogy személyesen találkozol a fajtával. Abban a kutyában meg főleg nem fogok akit személyesen választottam ki és neveltem fel. Igen, attól egy kicsit félek, hogy nem válik be arra amire használni szeretném, de ezt eléggé csökkenteni lehet azzal, hogy egyik sportnak sem vagyok a megszállotja, szívesen csinálok szinte bármit amiben a kutya jó.
2013. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Fajtában nem csalódtam, imádom a mostani kutyám, és továbbra is szeretem a fajtáját, viszont van olyan tulajdonsága, ami miatt következő/második kutyának mást fogok választani. :)
2013. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Én meg csalódtam a labradorban, tudtam, hogy milyen jellegzetességei vannak, de hogy ennyire kaja...zi legyen, és hogy akárkinek hanyattvágja magát, ha csak ránéz, akárki el tudná lopni. De a környezetemben kb az összes labi ilyen!!! Lehet, hogy az a baj, hogy akkor még nem tudtam, hogy hozzám inkább az őv, vagy juhász típusú, gazdaorientált kutyák illenek inkább.
2013. nov. 13. 19:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!