Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lehetne, mit csinálnátok...

Ha lehetne, mit csinálnátok máshogy egy kutyamenhelyen, mint ahogy most működik?

Figyelt kérdés
Ha lehetőségetek lenne beleszólni a dolgokba, mi az, amit tapasztaltatok, de máshogy csinálnátok, és miért? Gondolok itt a kutyák elhelyezésére, etetésére, a foglalkozásra.
2013. nov. 13. 17:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya szabadon lenne nappal egy nagy kifutóban, csak a problémásak, betegek stb lennének elkerítve.
2013. nov. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal profibban kéne kiértékelni a kutyákat (pl műkezes, meg műanyag babás nevetséges próbák)


És nem arra használnám fel a kiértékelést, hogy beskatulyázzam a kutyákat, hanem hogy az alapján foglalkozzanak vele, így csökkennének a viselkedészavarok, nőne az örökbefogadási esély.


Ezen kívül rendszerezném az örökbefogadókat, (egységesen, az összes menhellyel kapcsolatot tartva) és aki visszaviszi bárhova az örökbefogadott kutyáját, annak legközelebb szigorú vizsgához kötném, hogy kutyát kaphasson.

2013. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én szimplán nem lopnám el a pénzt a kutyák elől(helyi eset).
2013. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit őszintébb lennék a kutyák leírásával, bár ez megnehezíti az örökbefogadást.


A leírásokban nem annyira hangsúlyoznám a szörnyű múltat, hanem a jelen viselkedést értékelném.


Nagyon sok minden jól működik, a menhelyek egymástól bizonyos részleteket tanulhatnának, tökéletes nincs (vagy én nem ismerem).


Még egy nagyon gagyi menhely munkáját is nagyon értékelem mindezek ellenére!

2013. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A dolgozók hozzállását. Először megelőzném, hogy teljesen mániákusak legyenek, mert előbb vagy utóbb mind belekeseredik és elkezd minden embert utálni és teljesen átfordul az értékrendjük. Másodszor ahogy az esetleges gazdákkal bánnak. Baromira lelombozó, hogy mindenkit úgy kezelnek mintha elítélt bűnöző lenne és gyakorlatilag a s*ggüket kell nyalni mintha ők tennének szivességet. Mint örökbefogadó, kikérem magamnak, hogy rajtam töltsék le azt, hogy vannak rossz emberek.
2013. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ebben egyetértek. Attól, hogy nehéz a munkájuk, nincs joguk bunkózni a segítő szándékú, kedves emberekkel. Az indulataikat tartogassák az állatkínzóknak, bár egy kis kedvesség velük szemben is hatásos lehet bizonyos helyzetekben.
2013. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a nyálas (már bocsánat), 20000 karakteres, egyes szám első személyben íródott hirdetés-szövegeket fogalmaznám másképp. Annyira nem szimpatikus! És a kutyákról sem szenvedő képeket kéne készíteni, hanem pont hogy olyanokat, amiken életvidámak, ketrecrács nélkül. Én nagyra értékelem, hogy megpróbálják hirdetni őket, de el kéne hagyni ezt a hagyományos, "jézusom, itt döglök meg a piszokban" sémát. Ez az én véleményem, ha le is pontoztok.
2013. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, meg amikor kiraknak egy kilométeres szidalmazó posztot minden egyes bekerült szerencsétlen állat után. Aztán alatta 100-an odakommentelnek, hogy miként végeznék ki az illetőt aki miatt oda jutott az állat, meg milyen szemét (most ettől ők nem alacsonyodnak le?). Annyira kiábrándító.
2013. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

1, a hozzáálláson tényleg változtatnék, tényleg lelombozó az ahogyan a jövőbeni örökbefogadókkal bánnak.

2, a pénzt a kutyákra kéne fordítani teljes mértékben, mert sajnos sok helyen van olyan hogy hipp hopp eltűnik a lóvé,a kutyák mg pórul járnak, persze van kivétel.

3, a kutyák kenelljét kicsit gondosabban kéne tisztán tartani, néha épp olyan szörnyű a menhely, mint ahonnan elhozták őket, azzal a különbséggel hogy a menhelyen kapnak kaját. És nagyobbak is lehetnének a kennelek, ennyi erővel láncon is lehetnének, sőt van ahol vannak is.

(Azt a dolgot még mindig nem értem viszont, hogy sok helyen van láncon a kutya, megfelelő méretű láncon, futóval, megfelelő óllal, rendesen kap kaját, ennek ellenér elítélendőnek tartjuk. Sok helyen a kennel szó nem jelent többet mint egy beton vagy fém lyuk egy kutyaóllal és kajával, könyörgöm, az mért jobb?)

4, lehet hogy jobb lenne ha nem csak önkéntesekből állna a menhely csapata, én tennék 1-1 állandó embert, így elkerülhetők lennének a kutya lopások, rongálások, stb. Persze ez pénz kérdés, mint minden...

5, a kennelekben legtöbbször a fekhelyek, ólak szörnyűek, na azokból is elférne pár új...vagy eleve olyan lenne a kennel amihez tartozik egy fűtött épületrész, egy benti kennellel, ahova a kutyák bemehetnek télen.

6, Hiányolom a kutyák lemozgatását is...sajnos kevés nekik


Ennek ellenére értékelem az emberek munkáját, mert ha ez sem lenne, az már régen rossz. Több támogatással és szervezéssel szerintem sokkal több mindent el lehetne érni.

2013. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok, elgondolkodtató, köszönöm.
2013. nov. 13. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!