Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kutyámnak milyen...

Blade511 kérdése:

Rottweiler kutyámnak milyen étrend kéne? Csak azért akarom tudni, hogy ne legyen gyenge csontozata.

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi joserával etetjük. Kölyök korában a kids-et kapta, most pedig a festivált. Emellé olyan 3-4 hónapos korától lehet adni kalciumot, de nem szükséges. A csontozata nemcsak az étkezésen múlik, hanem a mozgatásán is. Nem szabad túlterhelni, csak annyit mozogjon, amennyit magától mozog, tehát nem szabad pl. futtatni, nagyon ugráltatni, túl sokat ne lépcsőzzön, stb., illetve figyelni kell rá, hogy ne legyen elhízva.
2013. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán jót akarsz, akkor BARF vagy PREY. Én még nem álltam át (nincs fagyóm), de ahogy lűtom az ilyen kutyákat, így egyértelmű lett számomra, hogy a jövőben csak így fogok etetni. Pedig nagyon óckodtam tőle, több, mint 1 évig olvasgattam a témában.
2013. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

BARF v PREY étrendet ajánlom én is!

Nekem bullmasztiffom van, nagyon bánom, h sokáig féltem tőle és nem így etettem kezdetektől, sok problémától megkímélhettem volna magunkat.

Itt sok infót kaphatsz róla:

[link]

2013. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:
Szintén BARFot, vagy PREYt ajánlanék, apró fagyasztóval is megoldható ám, csak egy fokkal több vele a macera - kb. heti két órám megy rá, vásárlással együtt max három.
2013. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A csontozat minőségi legalább annyira múlik a genetikán,mint az ételen.A plusz kálcium egy jó táp mellé árt,mint használ.


Ha jó helyről van a kutya,a szülők törzskönyvesek,egészségügyileg szűrtek,akkor egy jó táp kell a kutyának és nem kell aggódni.


Brit,Brit Care,Acana,Carni Love,AZP,Belcando,Orijen stb.


Ezek jó tápok,semmiképp sem kell mellé kalcium.Se csonterősítő.

Viszont zöldkagyló kivonatra szüksége lenne,akkor erősíted az inakat.

2013. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ne etesd túl. Sok gazda elköveti azt a hibát, hogy a kiskityának a legjobbat és vesz egy nagyon magas fehérjetartalmú tápot. A kiskutya szervezete meg mindent hasznosít még ami bemegy és elkezd hatalmasra nőni. Ez árt a csontoknak, az izületeknek, egyre inkább arra hajlanak a kutyatások, hogy a DP egyik oka is ez.

Aztán jön a túlsúly ami ezeket a laza izületeket terheli, a gazda korrekciónak adja a + kalciumot vitaminokat ami meg rögzíti ezt a szar állapotot.

Kevesebb fehérje, nem kell + kalcium és vitaminok, inkább kicsit szűkös felnevelés mint túletetés. Mozgatni csak annyit amennyi neki jólesik 7 hónapos koráig tilos biciklivel futtatni és hasonlók, rendesen terhelni majd 1 éves korától lehet.

2013. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!