Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kelt tésztát evett,...

A kutyám kelt tésztát evett, lehet baja?

Figyelt kérdés
3,5 éves Golden Retrieverem van, megevett kb 10dkg kelt tésztát (lángos tészta), lehet tőle valami baja? Nem vettük észre, és gyorsan befalta.
2013. nov. 14. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha nyersen ette meg az gáz, mert a gyomrában megdagad, és rosszul lesz. Jobb esetben kihányja, rosszabb esetben lehet komolyabb baja is.

Ha sült volt a tészta, akkor meg teljesen mindegy, mert nem fog megkelni a hasában.

Minden esetben, azért hívj fel egy állatorvost, és állítsd készenlétbe, ha baj lenne. Meg ő tud konkrétabb tanácsot is adni.

2013. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha meg volt sütve, semmi baja nem lesz. Az én kutyám imádja a buktát, két pofára zabálja. Soha nem volt semmi baja tőle.
2013. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem volt sütve, hanem nyers volt... Sütésre várt, és ki volt téve, hogy keljen. Akkor állatorvos?
2013. nov. 14. 19:44
 4/13 anonim válasza:
Hát igen. Vidd dokihoz.
2013. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ma már nem tudom elvinni, ha holnap délután viszem az még nem késő?
2013. nov. 14. 19:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Hívd fel a dokitokat, ő majd tudni fogja, kell-e bármilyen sürgős beavatkozás. Hozzánk jött már állatorvos este tízkor is, amikor ki volt száradva a cica. Én biztosan nem várnék holnapig.
2013. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szia! 3 éve sajnos nekem kikukázta az élesztőt a nagy amerikai staffordom a lejárt élesztőt. Neki semmi baja nem lett de a kicsi kutyusom sajnos nagyon rosszul lett tőle!az alkoholos erjedéstől össze-vissza ment alig lélegzett hatalmasra felpuffadt a hasa é nagyon zuborgott! Gyorsan elvittem az orvoshoz, kapott 3 injekciót, közel 12 órát aludt! Amikor felébredt erőtlen volt és gyenge! A doki azt mondta, hogy ha reggelig nem javul akkor sajnos nem tudja megmenteni, ugyanis a belei felrobbannak! De hála a jó istennek semmi baja nem lett! Én azt tanácsolom minnél hamarabb vidd orvoshoz! Sajnos nem tudom hogy a tésztától történhet e baja! Én is itt kértem tanácsot!
2013. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az nem tudom, számít-e hogy nem friss tészta volt, vasárnap lett megcsinálva, azóta a hűtőbe volt téve, most lett kivéve sütésre. Ezalatt elvileg az élesztő hatása is jobban elmúlik. Meg nem hatalmas adagról volt szó. Mindenesetre ma már tényleg nem kezdek vele semmit, megvárom a holnapot.
2013. nov. 14. 20:04
 9/13 anonim válasza:
2013. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én pék vagyok, a tészta amikor már beindul sajnos hiába teszed hűtőbe, már nem tudod visszafogni! A kutyusod hasában is az lesz mint a kelesztőben, csak mivel nem friss tészta így tovább tart míg megkel
2013. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!