Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a jó jutalom falat?

Milyen a jó jutalom falat?

Figyelt kérdés
ti mit használtok?
2013. nov. 14. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én virslit. Gyorsan könnyen lenyeli, és újra munkára kész, nem kell nyammogni rajta. Imádja.
2013. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
nálam az a jó jutalom falat amivel nem csak megszokott területeken de durva inger környezetben is tudom motiválni. ami ilyen azt úgy sem fogja rágcsálni hanem egyben lemegy. bármi is van kis darabokra kell szelni.
2013. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Vannak alapvető elvárások a jutalomfalattal szemben, ezek a következők:

- legyen a kutyához mérten kellően apró (tehát ne lakjon jól, ha adsz neki néhányat)

- legyen könnyen lenyelhető (tehát nedves, az könnyen csúszik, nem kell rágni)

- megfelelő motivációt adjon. Megfelelő motiváció: éppen annyi, amennyire még dolgozik a kutya. Ha kevés, a kutya nem fog koncentrálni annyira, ha sok, akkor meg eldurran az agya a falattól és szintén nem koncentrál, mert májas hurkák lebegnek a szeme előtt


És kb ennyi. A többi attól függ, milyen az adott kutya, mennyire éhes, mennyire kajás, milyen szituációban akarod használni és hol (milyen az ingerkörnyezet).

Vannak pl olyan kutyások, akik otthon mondjuk virslit adnak, de a suliban már főtt csirkével nyomulnak, nagyobb megmérettetések esetén meg májjal. Ez nem baj, a legtöbb kutya asszem ilyen - legalább változatos.

Nekünk meg nagyon is elég minden szituációra a virsli/parizer, sőt, a suliban gyakran túl sok is. Mi száraztápra is roppant lelkesen dolgozunk, csak az nem csúszik olyan könnyen.


Neked kell kitapasztalnod, hogy a Te kutyád mit szeret legjobban. Ha van egy 2-5 elemű listád, ahol tudod, melyik a legjobban kedvelt, s melyik a legkevésbé, akkor az adott szituációra be tudod lőni, mire lehet szükség. Én pl most közömbösítésre elsőnek parizerrel fogok nekifutni, de ha netalántán kevés lesz (meglepődnék, de ki tudja), akkor bevetnék vmit. De pl itthonra gyakran használunk sajtot.


A környezetemben népszerű jutik:

virsli/parizer

főtt/sült máj, hús, szív

sajt

alma


Én szívesen alkalmazok időnként keveréket, mivel ez "izgisebb" is a kutyának. Általában parizer - sajt kombó.

A perizerről még annyit, hogy nagy melegben nem ajánlom, a virsli jobb, mert a parizer fél óra alatt szétfolyik a tatyóban.

2013. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Marhás Frolic :))
2013. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%

Zsíroskenyér, kevés erőspistával, és 5 szelet baconnel a tetején. :)

Hidd el, zabálják.

2013. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a lecsókolbász a nyerő,üres gyomorra.
2013. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Virsli. Lehet kapni egy kilót jó árban, sok kis darabra lehet szétszedni, erős az illata így messziről is érzik a kutyák, mégis csak hús-szerűség és puha is, könnyen le tudják nyelni. Tesco-ban van egy kilós kiszerelésben... ha az emberek megeszik, a kutyának is jó az a "minőség" szerintem.
2013. nov. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Virsli, sajt, főtt máj amit én használok. Utóbbi kicsit nehezebben kezelhető, elég trutyis. Ha van csirke husink otthon, akkor azt használom.
2013. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
főtt kockázott marhamáj, sokkal intenzivebb a többinél. Még a "nemkajás" kutyám is meg van érte zavarodva.
2013. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a máj hajlamos arra hogy olyan poros legyen :D sok szemetet hagy maga után. De tényleg jó cucc.


Én szívet szoktam mostanában szárítani, vagy főzni.

2013. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!