Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha mindent a gazda intéz el a...

Ha mindent a gazda intéz el a kutyája helyett akkor őt hogy fogják tisztelni a többiek?

Figyelt kérdés
Itt most nem szélsőségekre,támadásra gondolok, hanem mondjuk olyanra, hogy ha valaki kutyáját egy másik le akarja dominálni, miért a gazda veszi le róla? Miért nem hagyja hogy a kutyája intézze el? Miért nem lehet hagyni, hogy a kutyák eldöntsék egymás között a rangsort? Ha hagyja magát akkor úgyis annyira megadó hogy majd más módon de éreztetik vele, hogy ő alattuk van. Ha a gazda veszi le a másik kutyát, max az embert fogja tisztelni a domináló kutya de a kutyáját nem. Én sosem vettem le másik kutyát az enyémről, teljesen egészséges önbizalma van, kis korában is ha a nagyobb elnyomta ( nem csak hágással, játékot elvette vagy nem engedte oda) akkor is küzdött, akkor is próbálkozott visszavágni, amint nőtt már a próbálkozásból siker lett. Ha én segítettem volna neki akkor mostanra az lenne, hogy nagy szemekkel bámulna rám, hogy segítsek, pont hogy letörtem volna az önbizalmát, ha nem oldhat meg magától helyzeteket azt erősítem, hogy nem tudja, de majd én tudom helyette is.
2013. nov. 15. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jah csak ha nem lépsz közbe akkor igen könnyen verekedés lehet belőle..


A szabályokat én hozom... egymást csak olyan mértékben dominálhatják ahogy én megengedem.

2013. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, mit néznél, ha az én pit keverékem ráfogna, én meg csak nézném, és nem csinálnék semmit, mert "úgyis megoldják".


Mielőtt még valaki nekem támad, neveltem, szófogadó, de sajna a kanokat nem bírja (a lánykutyákkal jól eljátszik). És SOHA nincs póráz nélkül, mindig igyekszem kerülni a konfliktust, de ha odafut hozzá egy póráz nélküli kutya, akkor nem sok mindent tehetek.

2013. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért erősen temperamentum kérdése is, hogy így kell-e reagálni. Egy tisztán és jól kommunikáló domináns, de nem provokatív kutyát hagyok kommunikálni, és hagyom, hogy letiltsa a másikat a hülyeségeiről.


De pl. amikor a kölyök kutyám már hanyatt fekszik behúzott farokkal, nyilván kisegítem a helyzetből, mint ahogy a full domináns, provokatív, búnyós kutyámat meg állatira megdícsérem, hogy nem tépi le a pofátlan kis suttyó arcát, hanem rámnéz, segítséget kér, és hagyja, hogy megoldjam helyette.


Tudod a falkavezér/alfa/domináns egyed feladata az is, hogy eldöntse, hogy mi jelent veszélyt és mi nem, meg az is, hogy szükség esetén megvédje a falkáját.

2013. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Úgy látom kérdező, hogy van egy határozott elképzelésed a "mi lenne ha" kérdésről, csak sajnos tévúton jársz és hibás a következtetésed. Nekem most nincs kedvem elmagyarázni, hogy miben tévedsz, csak annyit mondok, hogy az a másik kutya jobban jár, ha én intézkedem és nem a kutyám!
2013. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én közbe szoktam lépni, mert az esetek 99,9%-ában nem rangsorkérdésről van szó, hanem egy frusztrált dominánsan viselkedő kutyáról, aki hágja a többit, csak mert megteheti, és nem hagyja abba, amíg valaki rohadtul meg nem tépi. Éppen ezért az ilyenekkel inkább nem sétálunk együtt, mert más kutyájához ilyen szinten már semmi közöm.

Szegény full omega kutyám ugye hagyja, hogy hágják, mert ő olyan, azért is őt hágja a kutya, nem azt, amelyik visszaszól neki. A pitemre a kicsit tökösebbek szoktak hajtani, mert ő meg visszaszól, de ha én nem lépek közbe, és a másik nem ért a szóból, akkor negyed óra alatt annyira hisztis lesz szegény, hogy mindenkit reflexből elmar a fenekétől. Előbb-utóbb biztos rohadtul megagyalná a zaklatóját, de nem várom ki.

2013. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért szedem le,mert jobban jár így a domináns kutya,mintha megvárnám a bullterrierem reakcióját.Abból az lenne,hogy az ellenfél súlyosan megsérülne vagy elpusztulna.Vagy éppen ő.

A kutyám nem kötözködik,nem keresi a bajt,de azt sem tűri,hogy más kutya dominánsan viselkedjen vele.Ilyen esetben van kb.5 másodpercem a másik kutya eltávolítására.

2013. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell tudni mérni, hogy mi az a szituáció, amikor valamelyik kutya (akár a másik) védelemre szorul vagy közbelépést kíván. Én ma nem védtem be a 20 kilós kutyámat egy 2-kgs yorkietól, mert nem éreztem, hogy veszélyforrás lenne. A yorkie ideges volt és félt, csak blöffölt a "támadásával". Jó volt látni, hogy a kutyám megfelelően reagált, kétszer megpiszkálta, azután békénhagyta.

Ugyanakkor egy dobermann akart nekünkjönni a jó múltkor, ott elég gáz lett volna, ha nem lépek közbe.

2013. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A "majd egymás közt elintézik" elvet vallom addig, amíg a félős kutyát nem inzultálják túlságosan, tehát szaglásszák, esetleg szolidan játékra hívják. Nem kell simogatni, ajnározni, értse meg, tapasztalja meg, hogy semmi gáz nincs :)

Domináns kanomnak hagyom a pózolást, égbemeredő farkat, esetleg halk nemtetszést kifejező morgást...de ennél többet NEM...és ezt más GAZDÁTÓL (NEM kutyától) is elvárom!!!

Még a kutyámra mászás ELŐTT közbelépek, ha a gazdi nem figyel, ugyanis ebből TUTI BALHÉ lenne...és minden verekedést meg KELL előzni...

2013. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na hát az sem egy jó dolog ha a kutya annyira kikészül ettől, hogy balhé lesz belőle és ezért kell leállítani... Én megtanítottam neki a határokat, ha valami jogos akkor nyugodtan szóljon vissza, küldje el, ne adja ami az övé, mindezt bármikor teheti egy határon belül. A legritkább esetben kell jelezni számára, hogy na ennyi elég, de ezt is inkább már csak akkor ha a másik kutya konkrétan ráfogott, belé harapott agresszívan, mert ha nem agresszívan harap hanem eldurvul a játék és akkor történik a harapás akkor ő is a játék kereteiben reagál (ez a szituáció nyilván csak egy súlycsoportban lévő kutyáknál igaz nálunk, tehát ha lényeges méret vagy erő különbségről van szó akkor nem veszi fel egyáltalán). Másokat nem szekál és ezt semmilyen más kutyának sem engedi maga felé, mindig az inzultus súlyának megfelelően ad választ, tehát egy hágás miatt nem fog vérre menni, de visz bele annyi erőt, hogy megértesse a másikkal, hogy ez nem fog működni. Ez működik a két saját nevelésű kutyámnál, de még az ideiglenesnél is, pedig ő egy utolsó labdacafatot is drasztikusan védett. Még tanulja a határokat, de most már ha nagyobbat morog már néz is rám, hogy mit fogok ehhez szólni, belefér vagy nem. A kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi voltam, hogy rajtam kívül hányan vannak még akik inkább a határokat tanítják meg minthogy minden másodpercben azt nézzék mikor ugorjanak közbe, nehogy szétessen a kutya és érdekelt, hogy akik mást vallanak azok milyen okkal, indokkal teszik. Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 16. 08:47
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyébként normális esetben, normális kutyák között teljesen igazad van. Én is kevésbé intézkedek a kutya helyett, ha ismerem a másik kutyát, és tudom, hogy az is jól kommunikál. Ilyen esetben persze beszéljék csak meg. Meg persze azt is szoktam figyelni, hogy a gazdi mennyire kontrollálja a kutyáját. Ha azt látom, hogy köztük oké a kapcsolat, akkor se intézkedek, hanem szólok a gazdinak, hogy az én kutyámnak ez vagy az sok lesz. De mondjuk egy zárt futtatóban, ahol csupa behívhatatlan kutya van, egekben az ösztönállapot, ott intèzkedek inkább, mint hogy más intézkedjen.
2013. nov. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!