Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha az ember...

Szerintetek ha az ember gyakorlatot szerez a kutyanevelésben, később, ha gyereke lesz, hasznosítani tudja ezt a tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a jutalmazás-büntetés következetes alkalmazására, az ignoráció gyakorlatára, a rendszeres testmozgásra, vagyis egészséges életmódra (:D), és a többi kutyás dologra. Ha nevelek egy jó magaviseletű, kiegyensúlyozott kutyát, akkor ezeket a tapasztalatokat hasznosíthatom később a gyereknevelés során? Vagy pont, hogy nem szabad úgy kezelni a gyereket, mint egy állatot? :D

2013. nov. 15. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szocializáció lényegében ugyan az a gyermeknél és a kutyánál is. A gyermekkel is következetesnek kell lenni. Igen, jutalmazni kell a gyermeket is ha valamit jól csinál, ettől lesz később önbizalma. A gyerekkel abból a szempontból könnyebb, hogy neki el tudod magyarázni, hogy mit miért kell csinálni, és mit miért nem szabad. Amíg a kutyát egyszerűen letiltod mondjuk az ok nélküli ugatásról, addig a gyerkőcnek el kell magyarázni, hogy miért "tiltottad" le a kiabálásról.
2013. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztos vagyok benne. Sokszor látok ideges anyukákat, akik már pl. attól felidegesednek, hogy a gyerek a boltban megfog valamit vagy kérdez valamit. Nem beszélve a hisztiről. Szerintem a gyerek akkor éri el a célját, ha hatni tud ezzel a szülőre. Én olyan türelmet tanultam a kutyanevelés során, hogy biztos vagyok benne, hogy következetes és higgadt szülő tudok majd lenni:)


-kispalikee-

2013. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Anyámékat és a kistesóimat elnézve nekem is az jut eszembe mindig, hogy hát ha egyszer a hisztivel már elérte a célját, akkor legközelebb miért ne hisztizne? Ez nem egyértelmű? :D
2013. nov. 15. 18:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg a halálom, mikor a gyereket hülyének nézik. Mindenféle kamukat meg hazugságokat találnak ki, hogy mit miért nem szabad. Nem szabad a csokit megenni fizetés előtt, mert elvisz a mumus bácsi. Vagy mert én azt mondtam. Miért nem lehet a szerencsétlennek elmagyarázni, hogy azért, mert az lopásnak számít? Hát szerintem megértené, a legtöbb gyerek, akivel találkoztam teljesen értelmes volt, csak a nevelés során ezt valamiért egyesek elfelejtik.


-kispalikee-

2013. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak átfedések, igen. Ha tudunk kutyát nevelni, az akár hasznos lehet egy gyereknél is (pl. ez a hiszti jó példa). De azért sok helyzet van, amikor a gazdi úgy bánik a kutyával, mint egy gyerekkel, pedig nem szabad, mert azzal az ellenkezőjét érik el (pl. villámláskor simogatni az ijedt kutyát).
2013. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na igen, ez a nyugtatgatás dolog nem ugyanazt jelenti a két fajnál. Csak attól félek, hogy ha majd a gyerekem megijed a vihartól, beülök a fotelba olvasni, mint a kutyám esetében. :D
2013. nov. 15. 18:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
:D na ez nekem is eszembe jutott már, de biztosan nem lesz így, mert az anyai ösztönök működésbe lépnek :)
2013. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg. :D Egyébként úgy megszoktam már a kutyasétáltatást, hogy amikor a kisöcsémet viszem és fogja a kezem, ha megelőz vagy lemarad, én meg el vagyok gondolkodva, úgy rántom meg szegényt mint a pórázt szoktam. :$ Hát erről valahogy le kell szoknom. :)
2013. nov. 15. 18:30
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút hasznosítható a kutyanevelés során szerzett tapasztalat a gyermeknevelésben. Sőt, a nagynéném, aki pedagógus, és egyébként nem kutyás, de beszélgettünk a kutyanevelésről, szintén ezen a véleményen van.
2013. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó persze, nem feltétlenül konkrét módszertani egyezések vannak, de az elv az ugyanaz.

pl villámlás: elmagyarázod, hogy nem kell félni tőle

- kutyánál úgy, hogy nyugodtan viseled, ezzel példát mutatsz neki

- gyereknél úgy, hogy elmondod neki szóval, hogy nem kell félnie, s kicsit megvigasztalgatod. Ez a módszer a kutyánál is működne, ha értené az emberi beszédet.

2013. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!