Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor baj, ha a kutya...

Most akkor baj, ha a kutya csak felporszívózza a tápot vagy nem?

Figyelt kérdés

Itt azt írják, hogy nem baj, ha befalja a kaját és nem rágja meg: [link]

Viszont többször olvastam már azt is, hogy nem jó, ha habzsol.

Most akkor mi az igaz? Le kell-e szoktatni a kutyát erről, és ha igen, hogyan?

(vagy leszoktatni nem lehet, csak meggátolni? pl. speckó tállal, vagy egy nagy kővel a tálban)


Várom a véleményeket a témában.


2013. nov. 15. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem úgy rágnak, ahogy mi emberek tesszük. Ha a tápszem akkora, hogy nem kell elroppantania kisebbre, simán lenyeli . Csak meggátolni tudod a habzsolást, leszoktatni nem.
2013. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk csak kölyökként habzsolt. Akkor megpróbáltam, hogy napi 3 helyett 5 részre osztottam a kaját, és mivel így sokszor kapott enni, érzékelte, hogy nincs miért kapkodni, habzsolni, nem veszi el senki és gyakran kap enni, így utána már lassabban evett, utána visszaálltam a napi 3-ra, majd napi 2-re, akkor sem habzsolt.
2013. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es: ez nálunk biztos nem válna be, mert most egy betegségből kifolyólag naponta több kisebb adagban kellett neki odaadni a kajáját és minden alkalommal úgy vetette rá magát, mintha egy hete nem evett volna :(
2013. nov. 16. 00:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Az én kutyám 12 éve így eszik és semmi baja. :) Persze egy nagyon nagy testű kutyánál azért jobb óvatosnak lenni. Amúgy lehet sok embernek nem tetszene ez a módszer de én van, hogy szétszórom a tápot a földön és amíg keresgéli, nem unatkozik, plusz habzsolni sem tud annyira.
2013. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nem baj ,egyébként azért habzsol mert ez egy ősi ösztön, a farkas falkákban az állatok (farkasok) eleszik egymás elől az ennivalót. ezért habzsol :)
2013. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Leszoktatni nem nagyon lehet őket, de kicsit áztasd vízbe előtte, akkor nem a gyomrában fog megdagadni, illetve sokkal több folyadékot is vesz fel vele. Egyébként nem szerencsés, én többek között ezért is váltok nyersre, azt kénytelen megrágni.
2013. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem 2 nagy van és mindig sietnek a "bezabálással" , hogy a másikét is megehessék de bukták mert külön etetem őket... :D Van, hogy én is begurulok ha köhög meg fuldoklik a gyors evéstől. Olyankor szépen elkezdem lerakni hosszú csíkba stb.. a tápot vagy úgy vacsizunk be, hogy közbe tanulunk ha van rá idő inkább ezt csináljuk ül, fekszik, marad, jön stb és ha ügyi volt adom neki megjegyzem ezt szeretik a legjobban
2013. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!