Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlanátok...

Milyen kutyust ajánlanátok társas házba?

Figyelt kérdés
Ezt úgy kell elképzelni, hogy 4 ház van egymás mellett, 4 házrész, azaz 4 család él itt:) Ugye van egy nagy placc, ami mkié. Félek, hogy olyan kutyust választok,aki kikaparja a szomszéd kertjét. A mi terünkön nincsen csak fű,meg pár fa,meg tuják. Az a baj, hogy nyitott, azaz a kutya hátul is kitudna szökni az utcára,mert a szomszéd és a mi garászunk között van egy 3 méteres széles betonplacc,ami ugye nincs bekerítésezve. Elöl nem lenne baj, mert a szomszédok csukják a kaput. Úgy gondoltam, hogy csinálunk neki egy ólat ugye ketreccel,éjszakára becsukom, h ne kóboroljon, de nem tarthatom mindíg megkötve. Átszokott ide hozzánk jönni ugye hátulról még egy kutyus, de ő ugye szelíd,vissza is megy. Szal olyan kutyára gondoltam,aki nem olyan csavargós vérű és nem kaparja ki a szomszéd virágoskerjét. A házban nem tarthatom, a párom ellenkezik. Fajtára lennék én kiváncsi. Bocsi ha hosszúra sikeredett. Még egy kérdés,ami most jutott eszembe. Rátudom nevelni, hogy a mi területünkön legyen igaz?
2009. nov. 18. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Csak akkor tarthatsz kutyát társasházban ha a közös terület összes tulajdonosa ehhez írásban hozzájárul. Ez törvényileg szabályozott!


és nem, nem lehet megtanítani hogy csak a ti területeteken legyen, el kell keríteni szökésbiztos kerítéssel.


Így első hallásra én nem vagyok benne biztos hogy most, ilyen helyzetben jó döntés lenne kutyát venned.

2009. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
a 3 szomszédomból 2 tart kutyát és sosem kóborol erre a kutya. Mondjuk ő csak napi 1-2 órára megy ki a hátból, h levegőn is legyen. Senki nem kért tőlünk írásos engedélyt. De ha én adnék,természetesen mki aláírná. A párom 4 éve (még nem laktunk együtt) tartott kutyát (pitbullt:D) aki mindíg csak megkötve volt. Ezt nem akarom. Volt itt még egy nagyon szelíd roti is (tényleg a fűnek sem ártott,csak meghalt, de ő évekig volt itt) ő sem ment a másik kertbe, csak a helyén volt. Viszont ekkora kutyát nem szeretnék. Kisebb fajtára gondoltam. Javaslat?
2009. nov. 18. 12:43
 3/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, házból. Hozzáteszem,a szomszéd kutyusát a mi területünk kb 1,5 méterrel választja el, azis csak azért,mert van egy járda. De nem jön át. Tudja, hogy meddíg kell elmenni. Erre én miért nem tudnám ránevelni?
2009. nov. 18. 12:46
 4/20 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a kisebb testű kutyák mind igénylik a gazdi közelségét ( őket kizárni bűntetés lenne). Ha nem engedik be a házba, akkor inkább ne vegyél kutyát.
2009. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az a gond,hogy egy kis időnek el kell telni,hogy a kutya ne szökjön el,és ne kaparjon(ha kölyök kuyáról beszélünk.Egy kutya sem születik úgy hogy ezeket tudja.Erre meg kell tanítani.De ez sok idő,akár milyen kutyát is választassz.De ha van gyerek a háznál a golden retriever az egyik olyan fajta amelyik könnyen tanítható,és nagyon szereti a gyerekeket.
2009. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nincsen gyerek a háznál,5 hónapos terhes vagyok és ugy adódott, h még nagyon sokáig itt fogunk élni,nincs más lehetőség és szeretnék egy egy igazi családi hangulatot és nagyon szeretem a kutyákat és mire a gyermekem növekszik, addígra kis okos kutyust neveljek belőle :)
2009. nov. 18. 12:58
 7/20 anonim ***** válasza:
Bár az igaz,hogy a kutyát nem igen lehet megtanítani arra,hogy a járdától nem mehet tovább. Ahhoz kerítés kell.Azt megtanúlja a kutya,ha véletlenül nyitva marad a kapu akkor ne menjen ki.Ezt onnan tudom,hogy az egyéimet ki se tudom csalogatni.De az én kutyáim 9 és 3 évesek.Az előző voltam.
2009. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Andrewka válasza:

Arra meg lehet tanítani h ne menjen ki a nyitva felejtett kapun de h kerítés nélkül csak egy bizonyos határig menjen arra nem nagyon.

Ha lesz baba is meg kisebb testű kutyát szeretnél akkor javaslom a cocker spánielt.

Nagyon ragaszkodó és okos. Bár célszerűbb bent tartani.

2009. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én is a spánielre gondoltam, csak az a baj, hogy nagyon elevenek,játékosak,kaparósak. Az eleven kutyus biztos szétszedi a szomszéd kertjét...
2009. nov. 18. 13:39
 10/20 anonim ***** válasza:
Minde kiskutya, nyüszít, ugat, kapar, harapdál, papucsot rág- Már ha normális és nem beteg. Ha megneveled és foglalkozol vele akkor fog ezekről leszokni.
2009. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!