Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8hetes kutyanak hanyszor...

Egy 8hetes kutyanak hanyszor kell enni adnom 1 nap?

Figyelt kérdés

Van egy immaron 8 hetes amerikai bulldog kiskutyam,2 hete van nalam. Eddig 4-5 orankent adtam neki enni. Reggelire es estere junior konzerves kutya kajat, napkozben meg 6hetes kortol ajanlott szaraz junior tapot kap. Igazabol a kerdesem az, hogy egy ilyen pici kutyanak hanyszor kell enni adnom 1 nap? Van ahol napi 3-at olvastam, de volt aki azt mondta, hogy a 4-5 orankent az jo, de tul etetni nem szeretnem, es o meg a vilagot is felfalna 2 perc alatt.

Az etel dobozan meg zacskojan eleg erdekes a feltuntetes. Ugy veszik a feltuntetest, hogy a kutya varhato felnott merete. A dobozoson az van, hogy 1200gramm/ nap amit sokallok, a szarazon meg 440 grammot ir, ami ugy majdnem fel kilo. Nem hinnem, hogy egy ekkora kutya enne fel kilo szaraztapot egesznap, vagy akar 1.2kg konzerveset... (kulon kulon viszonyitva)


2009. nov. 18. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

(Elvileg most kellett volna elhoznod, a kutyát, nem helyes, ha 6 hetesen kiveszik az alomból)

8 hetesnek napi négyszer adhatsz enni, éjszaka már ne etesd.

A mennyiségek amiket írsz, biztos nem stimmelnek. Megnéztem most 2-3 prémium tápot, 280-300 grammot írnak.

(átlagos felnőttkori súlyt vegyél, és a 2 hónapos sort olvasd le)

2009. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szept 24. en szulettek a kiskutyak, akitol vettuk o azt mondta hogy a 45. het vegen mehetnek a kutyusok. Mi 45. het vasarnapjan hoztuk el ot feregtelenitve/oltva orvos altal az nap kitoltott europai utlevellel. Eleg eros kutyus. Azon a kutyakajan (Bonzo) amit en vettem nem volt sajnos a kutyus korara feltuntetve csak a varhato sulya, eleg idiotan. Eloszor azt hittem, hogy nagy kutyara tuntettek fel. Meg a paromnak is mutattam, hogy nezze mar meg, mert masik orszagban elunk es azt hittem, hogy en ertem rosszul,de mondta, hogy nem (neki ez az anyanyelve). En pedig ezt tul soknak veltem, ezert olvasgattam minden fele forumot, de mindenhol mast, es ezert is kerdeztem. Nagyon koszonom a valaszt. Alvas elott, ha 2 oraval adok neki az meg jo? Mert ha nem kap akkor mar hajani 3kor arra kelek h kiabal :)
2009. nov. 18. 13:58
 3/6 anonim ***** válasza:
3-4 alkalom az ideális.
2009. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kolyok kutya még nem bír sokat enni, inkább tobbszor kell etetni és kisebb adagokkal,hogy ne hízzon el. Ha háromszor naponta nagyobb kaját kap ,akkor még a két étkezés kozé beiktathatol 3-4 evokanál joghurtot. Es már így sem lesz ures a pocija. Csak tejet ne adjál neki,mert esetleg meghajtja, azért jo az édesítetlen joghurt, mert tobb kalciumot és fehérjét kap a szervezete,ami erosíti a csontjait. De azért néz utána valamilyenszak- konyvben akár itt a neten is, mert nem miden kolyoknek egyforma az igénye.
2009. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor nem 8 hetesen hoztad el hanem 45 hetesen
2009. nov. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az EV 45. heten... Es a kutya az EV 39. heten szuletett...
2009. nov. 23. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!