Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a témában miért csak...

Ebben a témában miért csak kioktató válaszokat lehet kapni?

Figyelt kérdés

Általában a kutyák témakörre vonatkozik, a többit nemigazán olvasom.

De itt, kis túlzással, de kizárólag csak olyan válaszokat lehet kapni,hogy rosszul csinálod a te hibád stb...tehát itt elvileg mindenkinek haptákba vágja a kutyája ha szól neki egyet.

Ennek ellenére én még ilyennel sosem találkoztam a valóságban, sőt volt,hogy egy rendőrkutya jött oda hetyegni a kutyámhoz, pedig a gazdája többször is rászólt, és nem hallgatott rá.

Pedig egy rendőrkutya volt...egy rendőrkutyánál melyik kutya lehetne fegyelmezettebb?

Nekem semmi bajom a kutyáimmal, nem bántanak se embert, se másik állatot és számomra ez a legfontosabb, még ha nem is csak ennyiből áll a "jó kutya", de itt mégis megtudtam,hogy nekem nem való a kutya.

Vagy egy másik példa: a szomszédom kutyája ül,fekszik,mindent csinál amit mondanak neki, barátságos, kedves, nem bánt senkit, de elkergeti a betörőt is ha kell.Be van tanítva, ennek ellenére egyszer ugyan, de előfordult,hogy a kapun kirontva rátámadt egy arra sétáló másik kutyára.Pedig erről a kutyáról nem csak a gazdája, de még én is elhittem,hogy tökéletesen "idomított"

Hát mégsem...de attól még jó kutya, viszont ami megtörtént az megtörtént


Vagy gyakran olvasni,hogy a kutya nem ember, nem lehet emberi tulajdonságokkal felruházni és azokat nem lehet elvárni tőle, de ugyanakkor mégis csak emberi tulajdonságokat várunk el tőle...(pl. hogy ne menjen oda egy idegen nőstényhez meghágni azt, pedig ez csak emberi tulajdonság, az összes állat szó nélkül megmássza a nőstényt, kivétel az ember.Akkor nem emberi tulajdonságot várunk el a kutyánktól azzal,hogy ne tegye? -persze értem én miért nem lehet, nehogy megmagyarázza valamelyik féleszű, csak szemléltetésként mondtam egy itt gyakran elhangzó ellentmondást)

A lényeg,hogy azt mondják, ne várjunk el tőlük emberre jellemző viselkedést, de mégis csak azt várjuk el tőlük.


De majd a különböző, sőt még az egy embertől származó válaszokban is lesz ellentmondás bőven, ezekre felhívom majd a figyelmet.


2013. nov. 16. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sokszor azért azt is leírták már itt, hogy a kutya élőlény, állat. Nincs 100 %-ban "tökéletes" kutya.

A válaszok nagy része pedig egyszerűen egy valahol sokat olvasott, hallott sablonszöveg. Mindig az aktuális trendnek megfelelő.

2013. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, valamilyen szinten emberként viselkedik. De nem kell még inkább felruházni ezzel. Pl. Puszika nem szereti ezt a futtatót, mert egyszer egy roti felborította játék közben. Ilyen nincs.


Tény, hogy sokan már kivannak hegyezve ebben a témakörben, de megértem őket. Amikor naponta már a századik olyan kérdés van, hogy mikor szülhet a kutya, 3 napja véreset pisil, de a gazdájának eszében sincs elvinni orvoshoz, az ágyban alszik a kutya, és közben miért akarja meghágni a lábámat, stb. Ilyenkor már nincsen türelme az embereknek. És valljuk be, ezek abból (sem) értenek, ha jól odamondod, bicskanyitogató stílusban. Pl. itt van egy kiscsaj, aki naponta 2-3 kérdést tesz fel, hogy mit csináljon a 4 vagy 6 hetes huskyjával. Eleve, ebben a korban az anyja mellett a helye. Én elhiszem, és aláírom, hogy a husky egy gyönyörű kutya, de van is egy olyan személyisége, amit csak nagyon kevesen képesek kezelni. Szerintem az itt kommentelő husky gazdák közül, 10-ből 1-2-nek való tényleg ez a kutya. A többinek meg csak tetszik. És akkor jönnek ide a hülye kérdéseikkel, hogy miért nem falkavezér. Ilyenkor borul a bili.


Egy szónak is száz a vége, tényleg sokszor bunkók vagyunk, de ezek az emberek ebből értenek. Vagy ha nem értik meg, legalább úgy vannak vele, hogy nem írnak ide ki még 50 kérdést, mert csak lehurrogjuk őket.

2013. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

az hogy ne menjen oda minden nőstényhez pont hogy nem emberi tulajdonság, hiszen az állatok se hágnak meg minden nőstényt. Pontosabban nem minden hím teheti meg hogy meghágjon minden nőstényt, de pl azoknál csoportban élő állatoknál, ahol van alfa hím és alfanőstény ott csak ők szaporodhatnak. PL a szurikátáknál az alfa nőstény még el is űzi azt a nőstényt, amelyik ennek ellenére vemhes lesz.


szóval, ahogy te is tudod hogy rossz a példa, akkor miért hozod fel egy számodra értetlen kérdésben?



persze a jelenlegi kutatások megmutatták, hogy a kutya a pár ezer év alatt annyira alkalmazkodott az emberekkel éléshez, hogy tudja mit jelentenek dolgok. Pl ha egy kutyának rá mutatsz valami tárgyra, akkor tudja hogy arra mutatsz. (vödrökben rejtettek el jutalom falatot, és a kutya ahhoz ment először amihez a gazdi rámutatott) fogságban "kutyaként nevelt" farkasok viszont mondjuk úgy csesztek az ember mutogatására, és ahhoz a vödörhöz mentek először amelyikhez akartak... (még ha a másikban is volt a juti falat)

2013. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a kérdezők legnagyobb hibája, hogy nem ismerik a fent, jobb oldalon lévő keresőt, hanem már regisztrálnak és képesek kiírni a 23.564. kérdést ugyan arról ami már 23.563x meg lett válaszolva. Csak annyit kéne beírni hogy "szobatisztaság", "falkavezérség", stb, de hát ennyi IQ sem szorult bele egyesekbe, akkor mégis mit várjon tőlük az ember? :/
2013. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

És számodra az a jó megoldás, ha lebarmolva a kérdezőt elérik, hogy inkább nem kérdez? Hát kérdezzen, akár 100x is. És normál hangnemben előbb-utóbb valamit fel is fog a válaszokból. Ha valakinek meg elszáll a türelme, számoljon akár ezerig és utána írjon olyan választ, amelyből talán tanul is a kérdező.

Az említett huskys kérdezőnél már ott a kutya. A helyzet adott. Akkor mi értelme előadást tartani arról, mit kellett volna csinálnia ?

2013. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

ma 11:20

Ez nem csak a kutyás részre vonatkozik. Lustaság, vagy bármi, de még a guglit sem használják sokan. ha ezredszer jön egy kérdés ugyanarról, max átlépi az ember, ha idegesíti.

2013. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

az, hogy b*szni akar, az nem emberi tulajdonság, hanem ösztön

minden élőlényben benne van

egyébként ebben a témakörben sok is a beképzelt majom, aki megtanítja a tacskó keverékének az alapdolgokat és odaáig van magától, hogy ő milyen jól tud kutyát nevelni és mennyire ért hozzájuk

pedig egy komolyabb kutyánál azt sem tudná, hogyan kell hozzányúlni...

2013. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 sippara ***** válasza:
96%

Nem csak kioktató válaszokat lehet kapni. Érdekes módon normális kérdésre, normális kérdezőnek normális válaszok érkeznek. De az ezredik "hogyan szoktassam szobatisztaságra", "miért hágja a lábamat", "mi az a falkavezérség" típusú kérdésre nem, a "másfél hete nem áll lábra/vérzik/nem eszik/nem iszik/gennyedzik a sebe, mit csináljak?" típusúakra pedig - nekem legalábbis - kinyílik a zsebemben a bicska, és párszáz kérdés után az ember egy fokkal talán érzékenyebb lesz az életképtelen szinten idiótákra is.


A kérdések nagy részében azért mondjuk,hogy a kérdező hibája, mert mindig minden a gazda hibája (elenyészően kicsi azoknak a kutyáknak a száma, akik "nem működnek jól").


"Vagy gyakran olvasni,hogy a kutya nem ember, nem lehet emberi tulajdonságokkal felruházni és azokat nem lehet elvárni tőle, de ugyanakkor mégis csak emberi tulajdonságokat várunk el tőle...(pl. hogy ne menjen oda egy idegen nőstényhez meghágni azt, pedig ez csak emberi tulajdonság, az összes állat szó nélkül megmássza a nőstényt, kivétel az ember."


NEM. Egy stabil falkában csak az alfa párnak van utódnemzési joga, így minden más kan lapít tüzelő szuka mellett, mint szar a fűben, különben az alfa letépi a pici tökét :)


Tökéletes kutya meg egyszerűen nincs (és attól, hogy az adott kutya épp "rendőrkutya", a felvezetője még ugyanúgy lehet totál töketlen).

2013. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

A rendőrkutya sem jó példa. A munkakutyák a legkeményebb, erős ösztönű kutyák közül kerülnek ki. Egy rendőrkutyának nagyon magabiztosnak és rettenthetetlennek kell lennie. Ezért a magánéletben sokkal nehezebb vele. Ettől még a munkájában lehet kiváló, engedelmeskedhet is a parancsoknak, a két helyzet nem ugyanaz. A kutyákra is igaz, hogy a nagy tehetségekkel a legnehezebb együtt élni.


De:

Itt a GYIK-en nem kötelező válaszolni a kérdésekre. Ezért nem értem, hogy akik azért nem bírnak normálisan válaszolni egy már untig ismételt kérdésre, mert már tele van a tökük vele, minek írnak egyáltalán? Lesz majd, aki választ ad, normális hangnemben. Akik elvileg ide írnak, kutyabarátok, a kutya érdekében töltik ezzel az idejüket. Akkor miért jó a gazdát elrettenteni, ha már megtörtént a baj? Ha nem kérdez itt többet, akkor az a kutya érdekeinek ellenében van. Szerint igen gyenge kifogás az, hogy "már milliószor kérdezték ezt, és felidegesít, hogy az emberek hülyék googlizni". Aki nem tud normálisan válaszolni, ne válaszoljon, mert ismétlem: nem kötelező. Ha pedig önkéntesen mégis segíteni akar a válaszoló, akkor SEGÍTSEN. Ha már úgy érzi, sok, hagyjon szünetet - néhány nap, egy hét, pár hónap... Persze, biztos vannak, akik okoskodni meg fújolni járnak ide, de remélem ők vannak kisebbségben.

2013. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sokunknál olyankor szakad el a cérna (nálam legalábbis), amikor olyan alapvető egészségügyi kérdések jönnek, amikre nemhogy a Gyakorin, de még a neten sem kellene választ keresni, hanem ezerrel rongyolni az állatorvoshoz. Nem az időt kellene vesztegetni fölöslegesen az interneten, hanem szakemberhez fordulni, aki tényleg tud segíteni.

A másik, amit sokszor nem bírok megállni szó nélkül, amikor valaki a kérdést sem bírja normálisan, érthetően feltenni. Mégis, olyankor milyen választ vár?

Azért a normális kérdezőnek normális válaszok szoktak jönni, természetes, hogy egyszer mindenki volt "első kutyás", vagy olyan problémája van, amivel még nem találkozott, ilyenkor azért a legtöbb tapasztalt gazda szívesen segít.

2013. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!