Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 év feletti kan kutya ivartal...

3 év feletti kan kutya ivartalanításakor milyen viselkedési változások lehetnek?

Figyelt kérdés

4 éves kan kutyám ivartalanításán gondolkodom, újra. Régebben is volt róla szó, mert minden más kutyám, macskám ivartalanítva van, de erről lebeszélt az állatorvos, hogy nagyon szép kiállású kutya, hátha meggondolom, és nem csak hobbi kutya lesz.

Elég domináns, évente 2x be-bepróbálkozik a családnál is. :) A másik két kutyámmal jól kijön, mondjuk előfordul ritkán, hogy jelzi, hogy ő főnök. Amúgy nagyon okos, tanulékony kutya. Ha ilyen korban lenne ivartalanítva, milyen viselkedési változásokra számítsak? Tapasztalatok érdekelnének. Az állatorvos azt mondja, bármi lehet, ellustulhat, vagy ilyen is maradhat. Nagyon játékos, sportos kutya, azt szeretném, ha ilyen maradna. Mondjuk azt nem bánnám, ha méterenként nem jelölne.

Köszönöm.



2013. nov. 16. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég furcsa állatorvosod van,hogy ránézésre megmondja,hogy alkalmas lenne-e tenyésztésre vagy sem.Ezt mifelénk tenyészszemlén döntik el,egy sor vizsgálat után.

Az is baromság,hogy ellustul.


2 kutyánk van,az egyiket 2 évesen ivartalanítottuk (kan),jelölgetni még mindig jelölget,mivel ez berögzült szokás már nála,de nem büdös,és lényegesen kevesebbet jelöl,mint anno.

A viselkedése annyiban változott,hogy nem érdeklik a tüzelő szukák,egy fokkal barátságosabb lett,mint volt,bár előtte se volt vele gond,kijött minden kutyával.

Mi ugyanúgy edzünk,mint előtte,aktív sportos kutya,de ha lustálkodós napot tartunk,abban is partner.


A másik kutyánkat 4 hónaposan ivartalanítottuk,abszolút nem jelölget (ő már most 1 éves),nagyon kölyökkutyás a viselkedése,de nem tudom,hogy ivartalanítás nélkül is ilyen lenne-e.

Nem bántam meg egyiket sem,jó döntés volt,nincs aggódás.Főleg mióta a szomszédba mindkét oldalról szuka költözött.Nem is érdekelte őket,amikor tüzeltek.

2013. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem tenyésztésre gondolt, hanem kiállításra. :) Tenyészteni nem is akartam, de kiállításra ivartalanított kutya nem járhat. Nekem is van egy másfél éves kanom, ő is "kölyök" maradt, de lustább is, hízékony. Mondjuk Basset, fajta-rajta.

Az zavar a kanban csak, hogy ha megyünk valahová, méterenként megáll, de azt az állatorvos is mondta, hogy ez berögzült, nem valószínű, hogy elhagyja.

Pedig, de örültem volna.

Még egyszer köszi.

2013. nov. 16. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:
a felnőttkori ivartalanitás semmi nem változtat a kutya viselkedésén, megmondom őszintén, hogy olyat is hallottam, hogy rosszabb lett, agresszivabb más kutyákkal.
2013. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából épp ettől félek, ezt nem szeretném, mert amúgy is elég domináns, lehet, hogy így csak rásegítek.
2013. nov. 16. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ideje lenne már neki megmutatni ki az Úr a háznál!!!
2013. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beonde válasza:
Az én kutyám volt ivartalanítva .... De nem tapasztaltunk semmiféle viselkedés változást nála :))
2013. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Áprilisban ivartalanították az akkor 5 éves kanomat. Azon kívül, hogy nagyon megszenvedte és nem tud fedezni, semmi változás nem történt.

Jó pár hétig a kukacából szivárgó váladék megszűnt, azt hittem, végleges...aztán újra elindult, de SOKKAL kevésbé, mint előtte.

Tüzelő szukát azért szaglászgat, de ivtalanítás előtt se mászta őket, még mielőtt elkezdte volna letiltottam.

Szukák vizeletét nem nyalogatja, nem "tátog" :D de szimatolós, jelölős maradt.

Kutyákkal ugyanolyan barátságos-közömbös-domináns (másik féltől függően), mint volt :)

2013. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eldöntöttem, ivartalanítjuk. Tegnap volt hozzánk az orvos megint, mert a szomszédban tüzel a szuka, az enyém begerjedt, és elpattant egy ere. Fáj a kukija, na ilyen nem lesz többet.
2013. nov. 19. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!