Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkinak ti adnátok marhacsontot?

Yorkinak ti adnátok marhacsontot?

Figyelt kérdés
Anyum főzött levest, és maradt pár nagy velőscsont. A kisebbiket oda akartam adni a kutyának (a többi már nem fért volna a szájába). Leültem mellé nézni hogy elbír-e vele, és ha baj van gyorsan csináljak valamit, de inkább elvettem tőle, mert láttam hogy a csont végéről lerágcsált valami porcszerűt. Féltem nehogy egyben nyelje le, vagy kiszúrja a torkát, vagy ilyesmi. Túlféltettem? Nekiadhattam volna az egész csontot a porccal együtt? De mi van ha tényleg lenyeli egyben a porcot, vagy keresztbefordul a torkán? Máshogy hagyjam, hadd rágcsálja? Nagyon szerette, csóvált meg minden.
2013. nov. 16. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
hagyd nyugodtan rágcsálni:) legalább a fogait is rendbentartja.
2013. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
yorkinak csak hóvirágot és rózsavizet lehet adni. Minden más elpusztíthatja.
2013. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgyis csak a porcot tudja leszedni. Az meg sokkal puhább, mint a csont, és nem lesz szilánkos. Néha adhatsz neki ilyesmit. Nem kell legalább fogkőleszedésre járnotok.
2013. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek mondta egyszer az állatorvos, hogy a kutyának csak nála kisebb állat csontját lehetne adni. Én ezek után nem adnám neki.
2013. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem yorkim van és bizony havonta 1-2 alkalommal kap marharitkacsontot NYERSEN. Alapvetően száraztápot kap, de hetente 1-2 alkalommal kap marhahúst is NYERSEN.


Nem szerencsés megfőzni a csontos és úgy odaadni neki mert a főzött csont roppant merev és szilánkosan törik, ellenben a nyers puha rágható és ha nem viszik túlzásba a csontot - sajnos van olyan aki napi szinten csontos húst ad a kutyájának ez a másik véglet - akkor igeni hasznos kalcium forrrás és a fogak védelméről is megfelelően gondoskodtál.

Amit tilos neki nyersen adni, az a sertéshús, csont, vadhús.

2013. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!