Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtajellegű keverék - mit...

Fajtajellegű keverék - mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kérdés válaszai közt olvastam ezt a szót. Pontosan mit is jelent?



2013. nov. 17. 08:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutya, ami külsőre és gyakran belsőre is nagyon hasonlít egy fajtára, de mivel a származása nem ismert, vagy tudjuk, hogy keverék, ezért nem mondhatjuk x fajtához tartozónak.
2013. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem pl van egy tacskóm. De olyan keverék tacskó, mert az anyja rövidszőrű tacsi, az apja pedig hosszúszőrű. Őt is lehet akkor mondani fajtajellegű keveréknek?
2013. nov. 17. 08:13
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tacskód mindkét szülője rövidszőrű lenne mondjuk, de ugyanúgy nem lenne törzskönyve a kutyádnak, akkor is fajtajellegű keverék lenne.


Tehát csak az a kutya fajtatiszta, amelyik rendelkezik törzskönyvvel, azaz, igazolva van a származása. Hiába van neked mondjuk egy boxer kinézetű és viselkedésű kutyád, ha nincs tk-e, akkor az csak fajtajellegű keverék.

2013. nov. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
Sokak szerint a fajtajellegű kutya nem kutya , csak a 100000 ezer forintért vàsàrolt tks kutya. Szörnyű...
2013. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó,ilyet senki nem mondott.


Arról van szó,hogy egy törzskönyves kutyát nevezhetünk,fajtatiszta kutyának.

Ettől függetlenül minden kutya,kutya és pontosan annyit is ér,mint bármelyik másik kutya.

A fajtatisztaság árát kell megfizetni,illetve a kutya egészségének garantálása kerül ennyi pénzbe,nem pedig az,hogy ez "jobb" kutya.

Akinek erre nincs igénye,vagy nincs pénze,akkor be lehet fogadni egy menhelyi kutyát is nyugodtan,aki ugyanolyan jó kutya,mint a törzskönyves.Csak épp semmi garancia nincs rá,hogy egészséges is,de ezért is kerül 0 Ft-ba.

Ugyanannyi szeretet tud adni,mint bármelyik másik...


Akinek van pénze,és van egy "álom" fajtája,és még egészséges kutyát is akar,akkor az menjen egy tenyésztőhöz és vegyen tőle kutyát,ami általában 100 ezernél kezdődik.

2013. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Quadral ***** válasza:
100%
Én is írtam ezt egy korábbi kérdéshez. Fajta jellegű keverékem van. Mivel sem neki, sem a szüleinek nincs törzskönyve, ezért ő fajta jellegű keveréknek minősül. Nem tudom semmivel sem bizonyítani a fajtatisztaságát. Bár ezt ki nem tojja le!? :) De mégsem mondom rá azt, hogy ő fajtatiszta. Mondjuk egy disznó ólból mentett kutyához nem is adnak törzskönyvet.
2013. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
nekem is épp van itthon 6 fajtajellegű keverékem, 4 hetesek mert nem tudom őket letörzskönyveztetni:))) ha egyszer majd sikerül, onnantól egy csapásra fajtatiszták lesznek:)
2013. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
A fajtajellegű keverék,a törzskönyv nélküli fajtatiszta kutya.
2013. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát utolsó,vagy nem.

Nem lehet fajtatiszta,ha egyszer nincs törzskönyve,annyi kibúvóval talán a jelenlegi törzskönyvezési rendszer miatt,hogyha a szüleinek nincs törzskönyve,akkor fajtajellegű keverék,mert nem tudják bizonyítani,hogy minden felmenője abból a fajtából való.


De remélhetőleg ez is hamar megoldódik,és a jelenlegi kölyköknek is lesz majd törzskönyve.

2013. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
most akkor tisztázzunk valamit. idáig azt mondtátok, ha nincs a kölyöknek törzskönyve, akkor fajtajellegű keverék, a szülőkről nem volt szó. Akkor viszont ha két törzskönyves kutya kölykének nincs törzskönyve, akkor az nem fajtajellegű, hanem fajtatiszta:)( mellesleg a megjegyzésemet ironiának szántam.) Ha az alapfelállást nézzük, akkor van egy almom, 2 igen komoly kutytól, de a kicsiknek még nem tudom megcsináltatni a törzskönyvét, ergo addig nem hivatalosan is fajta jellegű keverékeknek számitanak. Pont ezen röhögtünk a dokival, hogy mit irjunk be, az oltásiba, ha még addig sem lesz változás:)))
2013. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!