Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kb 8 éves kutyám...

Van egy kb 8 éves kutyám eddig nem nagyon tanítottam, annyit tud hogy piti, ül meg hogy a hátára fekszik! Szerintetek még lehetne tanítani őt?

Figyelt kérdés
előre is köszi

2013. nov. 17. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet.Egy kutya egész életén át igényli a tanulást.Talán lassabban fog tanulni, de idővel menni fog.
2013. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BettyZsery válasza:
0%
Hát azért inyi idös kutyákat már nem nagyon szoktak nyaggatni tanulással!
2013. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hovarju ***** válasza:

Igen, sosem késő elkezdeni a tanítást.


Vegyél egy klikkert és tanuld meg a használatát. Ennek segítségével sok új trükköt meg tudsz tanítani neki.


Sok sikert !

2013. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!!!! :)
2013. nov. 17. 15:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egy klikker? láttam már ijet előte is és úgy tudom hogy amikor megcsinál valamit amit akarunk akkor klikelünk eggyet és odaadjuk neki a jutifalit? vagy hogy?
2013. nov. 17. 15:31
 6/10 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírásért :)
2013. nov. 17. 15:31
 7/10 Hovarju ***** válasza:
Pár száz forintért lehet venni a legtöbb állatkereskedésben, de neten is rendelhetsz.Nagyon jó könyvek jelentek meg a klikker használatáról. De neten is sok videót, leírást lehet találni.
2013. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 18. 20:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly kb. 2 hét alatt tanítottam meg a 9 éves kutyusomnak a feküdj parancsot. Arra azért figyelnem kell, hogy ami egy kiskutyánál még alkalmazható (pl. lenyomni a földre óvatosan), abba szegénykém kicsit belesántult. Végül óvatosan átkaroltam, és úgy formáztam őt fekvő pozícióba, hogy semmiféle erőszakot ne alkalmazzak. 2 héten át azt gondoltam, úgy tűnik, reménytelen a helyzet. Aztán egyszer csak megértette:)Majd belefeszült addig is, hogy megértse, de azért kellett a 2 hét. No de azt a sikerélményt, amikor végre rájött, hogy mit akarok!:) Szerintem jobban örült, mint én. A tanórákat is nagyon élvezte, azalatt csak rá figyeltem, kapott egy halom jutifalatot, csillogott a szeme...Nagyon szép emlékem:) Azóta is buzgón gyakorolja a fekvést. Mindig lefekszik, ha kapni szeretne a kajámból. Sőt, néha az ül helyett is inkább lefekszik, hátha akkor dupla jutalom jár:) Még csak parancsolni se kell neki, hogy feküdjön:) Ha parancsolom, akkor is lefekszik (kivéve ha más érdekesebb dolog leköti a figyelmét), de olyankor nagyon várja a jutalomfalatot. Szóval nem vagyok valami nagy kiképző sajnos. Tisztában vagyok vele, hogy a kutya a fekvéssel tulajdonképpen nekem parancsol: kérek enni. De én már inkább játéknak fogom fel az egészet. 10 év alatt annyira összecsiszolódtunk, annyi minden mást megtanultunk egymás mellett, hogy nem igazán problémás az együttélés így sem. Behívásra maximálisan hallgatnak, az összes többivel már gond van. Szóval leül, ha azt mondom, de nem marad úgy (sose tudtam, hogyan tanítsam meg a helyben maradásra), és ráadásul jutalmat vár érte. Biztos vagyok benne, hogy most 10 évesen is meg tudna tanulni új parancsokat. Lehet, hogy ki is találok valamit. Egyébként ő olyan kutyus, aki imád táncolni. Hasra veti magát, ritmusra topog, lóbálja a nagy fejét jobbra-balra és vigyorog, mint a tejbe tök. Úgyhogy néha nála a feküdj parancs abból áll, hogy hasra vetődik (mellső lábak előre, hátsó lábak hátra nyújtva) és táncol egyet:)
2013. nov. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:DD
2013. nov. 24. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!