Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldog tulajdonosok,...

Adry16 kérdése:

Francia Bulldog tulajdonosok, Kan vagy Szuka?

Figyelt kérdés
Francia Bulldogot szeretnék, Csak nem tudom meiket válasszam a kant vagy a szukát. Agilityre, és kiállításokra vinném. Szeretném ha ragaszkódó lenne. Ti meiket ajánlanátok? Pár hasznos tanácsot is elfogadok szivesen.
2013. nov. 17. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha szép megtermett, erős, tetszős, idomos kutyát akarsz akkor én kiállításokra ajánlanám a hímet.


A szuka pedig tökéletes agilityre. Nyulánkabb tapasztalat szerint jobban teljesít egy agility pályán mint egy hím.

2013. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Egyáltalán nem tökéletes agilityre,sőt...jobb híján meg fog fulladni,ha már melegebb idő van,kb. 3 méter után.Egy francia bulldoggal nem lehet sem futkározni (melegben pláne),sem ugrándozni,mert a nyomott orruk miatt nem igazán kapnak levegőt.Hamar hőgutát kap nyáron és temethetitek...


Kiállításra pedig tök mind1 melyikkel mennél,mert a két nemet persze külön osztályozzák.


A ragaszkodóra tudom azt mondani,hogy inkább a szukákra jellemző.De vele meg nem járhatsz bármikor kiállításra,mert pl. ha tüzel máris gond van,és nem valami udvariasan fognak megkérni téged,hogy távozz a kutyáddal együtt.


Ha egyéb célod is lenne,én azt javaslom a kiválasztott kennel tulajdonosával vitasd meg ezt a kérdést,ő sok mindenben tud segíteni.Már ha egyáltalán ilyen kutyái vannak.

2013. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha francia, ha amerikai, a bulldog, az bulldog marad. Nekem amerikai volt, szuka. Egy barátnőmnek francia bulldog kanja van, rengeteget sétálunk együtt, vigyázok a kutyájára, tehát ismerem. Én nem ajánlom a kant. Hiába pár kiló a kutya, nagyon kezelhetetlen, makacs. Simán neki megy az én 48 kilós kutyámnak. Nehéz dolgunk van vele.


Szukát ajánlom, valamivel könnyebben kezelhető. De mindenképpen olvass utána rendesen a fajtának, beszélj akár a fajtamentőkkel, vagy olyannal, aki tapasztaltabb. Mondom, hiába kicsi, nem egyszerű.

2013. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Minden kutya arra alkalmas amire megtanítják. És ha beírod a Youtube-ra hogy Francia Bulldog agility akkor meglátod hogy nagyon is ügyes csak mindenki lebecsüli őket mert kicsik.

2013. nov. 19. 15:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem a lebecsülésről van a szó,hanem arról,hogy megfullad a kutya...De majd meglátod.
2013. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=X-aDw9eUZrw

Ez a Bulldog se fulladt meg.

2013. nov. 20. 13:32
 7/12 anonim válasza:
Nekünk kanunk van, nagyon szeret minket! Ezek a kutyák külön egyéniségek. Ha olyan bulldogot veszel aminek nagyon nyomott az orra azzal te nem mész versenyre... de lehet még olyannal se aminek "hosszabb" orra van mert befullad! Ezt fel kéne fogni...
2013. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kiállításra édesmindegy, agilityre, amint a videón is látod vihetőek, mert a gazdáikért bármire képesek és a közhiedelemmel ellentétben igen okosak...a probléma a légzésük, egész egyszerűen hőgutát kaphatnak, érdemes ennek utána nézned...egész nyáron hűteni kell őket, télen persze meg ah ideget nem bírják annyira. Makacsok, szertelenek, ennek köszönhetően képesek a halálba hajtani magukat, a gazdiknak kell néha megfogniuk, hogy ne futkorásszon tovább, mert hörgőgörcsöt kaphat:S


ismerek és sport francia bulldogot, az egész kutya vékonyabb, izmosabb, ő súlyhúzó kutya...


de egyébként ha kifejezetten ilyesmire akarod tanítani, akkor lehet, hogy egy boston terrierrel jobban jársz...nagyon hasonlítanak, csak nekik megy a futkorászás és ritkább fajta is, mint a fr. bulldog, nincsenek a kiállítások sem talán tele velük...


Nekem szukám van, és mindig szuka kutyáim voltak...ez a gazditól függ:)

2013. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. nov. 25. 15:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt írták fentebb, hogy nem lehet vele agilityzni. Van olyan egyed aki tényleg nagyon nehezen kap levegőt, és van akinek nincs baja. Természetesen plusz 30 fokba nem lehet velük még sétálni sem, de egy tavaszi,őszi 10-15 fok körüli időszakban tökéletesen lehet. Nekem a barátnőm szokta vinni, neki szukája van és nagyon ügyesen nyomja. Nekem kanom van. Imádom, de a 2dik kutyám lehet szuka lesz. A kanokra jellemző a harcias viselekdés, félelem érzetük egyenlő a 0-val, tényleg neki ronthatnak egy náluk 50szer nagyobb kutyára. az enyém egy ideig a német dogoknak ment neki..... Mivel első kutyám volt, és nem tudtam hogy kell kezelni, elkellett vigyem kutya iskolába, kb 9hónapomba kerül, hogy tudjam irányítani. De szerintem minden kutyát lehet kezelni csak következetesnek kell lenni. Ha eleső kutyád lesz, akkor szukát ajánlanék, ha van már tapasztalatot makacs kutyákkal, akkor kant. A szuka ragaszkodóbb , bár az én kanom is állandóan oda akar bújni hozzám (de szerintem csak a puha kanapé és takaró miatt). Sok kitartás és következetes nevelés kell hozzájuk, ha nincs elég tekintélyed akkor kb beleröhögnek az arcodba és tojnak arra amit a gazdi kér, mennek a saját fejük után. Viszont az önfejűségük mellett örök gyerekek maradnak, imádnak játszani, imádnak a gazdival játszani, foglalkozni kell velük, és nagyon viccesek, mindig megtudnak nevetettni. Olyanok mint a rossz gyerekek. :) És még egy jó tanács, a neten szinte mindenhol azt írják hogy kevés a mozgás igényük. Nos.... annak a bulldognak kevés a mozgás igénye amelyik teli van tömve kajával és szinte má gurul. Egy normális átlag aktivitású bulldognak a napi 3 óra aktív mozgás kötelező, ha nem akarod h szétrágjon mindent a lakásba. Én átlagba napi 3 órát mozgok vele (vannak olyan napok amikor csak 1,5 órát sikerül, kibírja, de van h a következő nap meg 5 órát), vagyis ő mozog, én van h csak nézem :) meg kb napi 10-15 percet agyilag is lefárasztom. szóval sok boldogságot hozzájuk, bármelyiket is választod majd! :)
2013. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!