Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörvnél milyen a jó...

Fojtó nyakörvnél milyen a jó méret?

Figyelt kérdés
Illetve egy vagy kétsoros fojtó a jobb?
2013. nov. 17. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ami átmegy a kutya fején.

A kétsoros szinte már normál nyakörv szinten van. Kétsorost inkább dísznek használnak.

2013. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
45 cm 2soros fojtóm van de szerintem az nagy még a kutyámra..rámegy a fejére viszont a nyakán lóg.
2013. nov. 18. 06:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Ami átmegy a kutya fején kényelmesen, de azért ne legyen túl nagy, mert az nem jó, ha lóg rajta, mert azzal nem lehet rendesen korrigálni.

Szerintem az egysoros jobb.

2013. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Valamennyire nyilván lóg a kutyádnak megfelelő méret is, de minimálisan.
2013. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egysoros jobb. A méret igazából majdnem mindegy, a fején férjen át, ha kicsit bő az nem gond, meghúzod annyira, hogy fent maradjon fültőnél, a kilógó részt meg a karabinerrel rögzíted egy másik láncszemhez, és kész is.
2013. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami átmegy a fején. És a füle alatt kell lennie, akkor ér csak valamit. Én egy mentett, agresszív kutyát egysoros fojtóval tanítottam meg szépen sétálni. Előtte repült utána mindenki. Úgy van rajta helyesen, ha felülről nézed, és egy 9-est formál. Ha nem a füle alatt van, kb semmit nem ér. Arra vigyázz, hogy jó minőségű fojtót vegyél.


Először mi is félfojtóval kezdtük, de az nem ért semmit. Én nem szívesen raktam rá, de nem volt más választásom. Ha neked van, akkor kerüld a fojtót. Most kölyköm van, de ha húz elédobbantok, és abból ért.

2013. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

1 soros fojtó a legjobb. A két soros teljes fojtó mindig összetekeredik, a félfojtók meg csak dísznek jók, esetleg arra, hogy a kutya ne tudja kihúzni belőle a fejét...De itt fontos, hogy ne legyen túl nagy.

1 sorosnál ha épp rámegy a fejére, az a jó, mert akkor fent marad könnyen a fül mögött.

FONTOS!!! A kutyával szemben állva P betűt formázzon a lánc, mert így bal oldaladon vezetve a kutyát egy rántás után azonnal lazul a lánc!!!

Fontos, hogy nagy kutyára se a legvastagabb láncot vedd, mert az nem "fojt" annyira...ergó nem is lazul. A hosszú nagyszemű lánc nyakörv viszont sehogy nem "fojt"...az arra jó, hogy a kutya füle mögé visszacsatolva fixre kapcsolva korrigálod a kutyát...nem a fojtás a lényeg, hanem hogy az áll alatt-fül mögött legyen a póráz és úgy tudod legjobban kontrollálni a kutyát

2013. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10.52 vagyok. Igen, most visszaolvasva elírtam, bocsánat. Ha 9-est formáz, az a rossz, helyesen P betű forma.
2013. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!