Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARFosok! Mit gondoltok erről?

BARFosok! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva hozom majd haza a bolognese kiskutyámat.Erősen gondolokozok a táp és a nyers etetés között..(persze nem egyből váltanék)

DE tegnap az egyik kutyás ismerősöm,teljesen kiakadt a nyers hallatán,szerinte semmi értelme.Szerinte a boltban kapható csirkét is ugyanolyan hormonnövelő/kémiai táppal táplálják,amit ha megeszik a kutya semmivel sem egészségesebb számára,mint egy jó minőségű táp.Vad húst,marhát meg ilyeneket meg csak ritkán tudok venni...leginkább a boltban (tesco) szoktam magunknak is vásárolni,így neki is onnan vásárolnék.Szerintetek?


2013. nov. 18. 10:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

mert szerinted a tápok milyen húsból készülnek?


de egyébként ezért érdemes inkább hentestől venni, nem szupermarketből, ahol a húsba még tartósítószereket is injekcióznak (gondolj csak bele hogy pl a csomagolt húsok miért állnak el olyan sokáig), teljesen biztosra csak úgy mehetnél ha te nevelnéd fel azokat a csirkéket, stb, de hát ugye ez nem mindig kivitelezhető, bár szerintem a hentestől vett hústól semmi baja nem lesz a kutyának, ahogy nekünk embereknek sincs még az ótvarabb minőségű kajáktól (pl meki)

2013. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal,hogy a tápok is ilyen húsokból készülnek,épp ezért mondta azt,hogy emiatt a nyers húsok se jobbak.

Nekünk sincs semmi bajunk a tescos hústól és nekem csak ez esik útba...

2013. nov. 18. 10:15
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

tescóban húst vásárolni, teljesen értelmetlen.


Piacon sokkal sokkal jobb áron lehet hozzá jutni akár frissebb húshoz is.

2013. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, én az elején nagyon ódzkodtam a nyers etetéstől. A 8 éves francia buldogomat, akik világ életében tápot evett (és mindig diétázott, mert bármit adtam neki hízott tőle)kb. 2 és fél hónapja etetem barf szerint. Az elején, mikor átállt a tápról a nyersre, bizony volt, hogy hányt, de ez kb. 1-1,5 hétig tartott. Mostanra már csak nyershúst és belsőséget kap, valamint zöldségeket és néhány gyümölcsöt. Ami csontos, pl. farhát, nyak azt megfőzöm neki. Azóta egy deka fölösleg nincs a kutyán és sokkal mozgékonyabb, energikusabb. Én eljárok egy henteshez (magunknak is ott veszem a húst) és onnan szerzem be a kutyának a kajáját. Sokkal olcsóbban kijövök, mint mikor a különböző prémium kategóriás tápokat vettem, (acana, orijen)és a kutyusnak is jót tett. Megveheted a tescoban is a húst, bár az tény, hogy több benne a tartósító meg mindenféle adalék anyag, mint egy hentesébe, viszont még mindig jobb, mint a tápok, aminek a nagy része gabona meg húshulladék...
2013. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ezek nem az én szavaim, de úgy gondolom hasznos lesz neked (Judit, ha olvasod, remélem nem haragszol, amiért kimásoltam :D).


"a tápokba kerülő hús nagy része nem európai telepen, főleg nem hazai telepeken nevelt állat. A húsok nagy része amerikai és kanadai illetve a tápgyárak többsége is onnan hozatja az olcsó hozzávalókat (meg dél Amerika és Mexikó) Ezeken a helyeken az állat tenyésztés és a növény termelés is sokban eltér az európaitól, főleg azért az állattenyésztés (antibiotikum használat stb) az itthoni termelés közelében nincsen annak amit az amcsik állattenyésztés címen művelnek, ott simán megteszik neked, hogy kinyírják a borjúk gyomrát antibiotikumokkal hogy gyorsabban hízzanak illetve van ahol még szteroid készítményeket is adnak. (itthon pl ez utóbbi teljesen tilos és az antibiotikumos kezelés is jóval korlátozottabb)"


Szóval ebből a szempontból is jobb a nyers hazánkban, mint a táp.

Egyébként pedig ebben a csoportban fel tudsz iratkozni szarvas nyesedékre is és marha "alkatrészekre" is :)


[link]


Én szarvast és nyulat etetek a kutyámmal, ezek a legkevésbé érintettek a témában.

2013. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Jah és tescoban még magunknak se veszünk húst :/
2013. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Maxitabi ***** válasza:

Sziaztok

javítanám:a tápok húsainak többségében nem is amerikai,hanem a még olcsóbb thaiföldi és más távol-keleti csirke v hús van (ez az olcsó, nem az amerikai). A németek pl ha tápot vesznek, ezért vesznek (már aki nem barfozik)hazai-német gyártású tápot (meg a szállítási távolság miatt-környezetvédelmi okokból)..

2013. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

az én kutyám is látványos változáson ment át mióta nyerset kap. így utólag nem is értem, hogy etethettem táppal. első kutya.Miután magamhoz vettem, csupán 4 hónapig kapott tápot, utána nyerset. :D

Én is piacról szerzem be a hozzávalókat. Belsőség elég olcsó. Inkább marha, esetleg baromfimáj, valamint a pacal, ami még nagyon jó. Csontos húsnak nyakat adok neki ami szintén nem egy nagy összeg. Színhúsnak pedig nyesedéket, amit könnyen találni errefelé, és elég jónak tűnik.

Közepes testű kutyus, és a kajája kijön 2000 Forintból hetente - de azt úgy hogy a legjobb hozzávalókat veszem meg neki.


Alaposan utánajártam ennek a táp dolognak, és amit előttem írtak teljesen helytálló. Valamint, azt sem árt tudni hogy a tápok nagy része, annak ellenére, mennyire jót mondanak róla, nos elég szemét, és olcsó összetevőket tartalmaz. Valamint tollat, szőrt, szóval a beszerezhető legolcsóbb dolgokat.


Hogy semmi értelme ne lenne a nyers etetésnek, ezt a kutyám nem igazolja. Egyrészt a külleme, kedélyállapota sokkal jobb lett. Másrészt volt némi gond a mozgásával, az is teljesen helyrejött, csak a normális kajától.

2013. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy mióta nyerset kap, nem zabál fel mindent a földről...

Javítsatok ki, ha tévedek, de azt olvastam, hogy az ürülékevésnek pl lehet oka az is, ha a kutya nem jut enzimekhez, pl tápos etetés során. Ilyenkor más állat ürülékéből próbálja felvenni ezeket a tápanyagokat. Felületesen ennyit jegyeztem meg az olvasottakból, de járjon utána, akit érdekel.

Viszont tényleg, korábban főleg madarak, néha kutyák "potyadékával" szimpatizált a kutyám, ami teljesen magától elmúlt nyers etetés óta - és ez csak az egyik pozitív változás.

2013. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

amúgy, azt gondolom, hogy sok ember irigy, és buta egyszerre. Ha véletlenül mondom, hogy nyerset eszik, a legtöbben elsápadnak, mert azt hiszik, az mennyire drága - ezt persze nem mondják ki, ehelyett elkezdik szapulni ezt a fajta etetést. Az én kutyám száraz, jó formás, élénk illető kutyusa fénytelen szőrű, kissé tompa, formátlan... Én inkább a szememnek hiszek, mint annak amit más mond.


Úgyhogy, szerintem nyugodtan vásárolj nyerset neki, de ne a tescoból, hanem piacról, vagy ettől a fb os csoporttól.

2013. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!