Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugat parancsot ti hogyan...

Ugat parancsot ti hogyan tanítottátok meg?

Figyelt kérdés
Hogyan vettétek rà a kutyàt hogy ugasson? mert nekem ötletem sincs sajnos :-(
2013. nov. 18. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én jutalomfalatot vagy játékot tartottam a kezemben addig, amíg el nem kezdett ugatni és utána megjutalmaztam. Aztán egy idő után kötöttem hozzá kézjelet meg mondtam, hogy ugat és nagyjából 2 nap alatt megtanulta az egészet:)
2013. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kutyák, akik nagyon-nagyon ritkán ugatnak, velük nehéz. Van, amelyik jutalomfalatra vagy labdára sem ugat, velük elkapással lehet próbálkozni, amikor ugat, klikkelsz (vagy ha nem klikkerezel dícséred és jutalomfalatot adsz neki).
2013. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert én is éppen ezt tanítom neki. Nálunk 2 dologra ugat. Ha ugatnak, vagy ha mozgás van a lépcsőházban. Mivel a lépcsőházas mozgáshoz legalább 2 ember kell, én az ugatást választottam. Én jó mély hangon ugatok neki, és visszaugat. Közben klikk, dícséret, jutifali. És persze az ugat! parancs. Eddig nem rossz, csak attól félek, hogy majd ugatni fog állandóan:) Amikor a pacsit és a többit tanulta, már úgy jött oda hozzám, hogy lefeküdt és ebből a pózból próbált pacsit is adni:)
2013. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak néhány kiegészítő megjegyzést tennék:

1. Elkapásos ugatás:

Ennek vannak veszélyei. Ha pl csak egy bizonyos helyzetben kapod el mindig, akkor arra a bizonyos - általában nem kívánatos helyzetre - is rádicsérsz. Ezért érdemes ezt kerülni. Ill. nagyon nem kívánatos ugatásokra való ráklikkelés nem éri meg.

2. Elkapásnál a vezényszót akkor kell hozzákötni a feladathoz, mikor a kutya már rendszeresen felajánlja a viselkedést. Kiprovokált ugatás esetén pedig akkor, amikor a kutyán már látszik, hogy vágja, mit csinálunk.

3. Az Ugat! vezényszó mellé érdemes megtanítani a Csönd! vezényszót is.

2013. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elkapásos ugatás veszélyeit én is érzékeltem.:) Az enyém kajára ugatott, ráadásul lakásban ugye, ahol nem szabadna ugatni, de kivételesen örültem, hogy megszólalt. 1 nap alatt megtanulta az ugatott, kézjelre meg vezényszóra is, viszont a kaja van a kezemben-> ugat kapcsolat meg hetek munkája, hogy leszokott (kezd leszokni). A csönddel meg az a baj, hogy az okos kutya rájön a trükkre:) Az enyém direkt azért kezd el ugatni, hogy azt mondjam neki, hogy csönd, és kapja meg a jutit.

Mostmár nem ugat kajánál, mert rászólok, helyette ilyen bálnahangokat ad ki (majd felveszem, én általában szakadok a röhögéstől), amit nem tiltok mert szupercuki (majd ha idegesít, rászólok).

2013. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én arra hogy csönd nem dicsérek, pont ezért :)hagyja akkor amikor mondom és kész..
2013. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet az lesz a megoldás, eddig csak trükként láttam a csöndet.
2013. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az enyem szinte sosem ugat, de ha fujkaljuk a fejet azt utalja. : )) Szoval en tartottam a kezemben egy jutifalit, adtam a kez- es hangjelet, kozben a parom fujta az orrat levegovel. Mikor ugatott, megkapta a jutalmat. 10 percig se tartott mire megtanulta, ekkor 4 honapos volt. :)
2013. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Feltartottam az egyik játékát és megvártam, míg elkezd ugatni. Amint ugatott egyet, megkapta a játékot. Kb. 30 másodpercbe tellett és olyan 9 hetes körül volt.
2013. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elővettem a klikkert meg a jutifalatot, és elkezdtem mondogatni neki, h ugass, olyan hangon, mint mikor azt mondom neki "hol a cica?". Elég hamar rájött, mi a lényeg.:)
2013. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!