Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fog komolyodni a kutyám...

Meg fog komolyodni a kutyám vagy mindig "gyerek" marad?

Figyelt kérdés
Van egy nagy fehér kutyám.Amikor kicsi volt az utcán találtuk egy dobozban.Nagyon félénk fél az idegenektől és nagyon játékos.Most kb.4-5 éves azt hittem hogy meg fog komolyodni 2 éves korára de szellemileg még mindig egy kölyökkutya szintjén van.Nagyon játékos,mindig össze-vissza ugrabugrál,nem tud egy helyben megmaradni,mindig bohóckodik.Vannak neki játékai is mert szereti ezeket a csipogós állatfigurákat szinte egész nap azokat cipeli a szájában.Meg fog valamikor komolyodni vagy mindig ilyen lesz?Van még két másik kutyám de ők nem ennyire gyerekesek.
2008. júl. 10. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
2008. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyén függő. Még fajtatiszta kutyáknál is változó, pedig ott egy standard elvileg leírja miként viselkednek. Nekem többek között van két collie-m, mindkettőnek ugyanaz az apja, és az anyja. Ennek ellenére teljesen ellentétei egymásnak. Az idősebb hiperaktív, tolakodó (jó értelemben), "hülyét kap", ha nem mehet oda minden kutyához ismerkedni, viszont ha kell oda is harap (jó házőrző). A fiatalabb pedig az a tipikus collie akit ma elképzelnek az emberek: nyugodt, puncsos, minden agressziótól mentes, ugat ugyan, de szerintem soha nem harapna meg senkit, a betörőknek is hízelegne, más kutyák érdeklik, de nem hisztizik ha nem mehet oda hozzájuk. A tenyésztőnek, akitől vannak, van egy most 5 éves kanja, akit most lehetett először kiállításra vinni, mert eddig olyan bolondos volt, hogy állandóan kizárták, mert nem állt meg, nem lehetett bírálni.


Szóval nyugi, ez minden kutyánál más. Van amelyik eleve komolyabbnak születik, van amelyik 1-2 éves kora körül komolyodik, de van amelyik csak később, öreg korára. Ezzel nincs semmi probléma.

2008. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mennyire örülnék, ha a négy éves spánielem ilyen eleven lenne! :) Használd ki az alkalmat, játsz vele minél többet!
2008. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!