Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy 7honapos staford...

Máté20010604 kérdése:

Nekem van egy 7honapos staford nem nagon futatom nyáron se nagyon és ijenkor mi van Mert én azt halotam hogyha nem futatom akor tüdös lesz és ha egyszer meg futatom akor belehal. A kutyám tüdös? Vagy még az nem ijen korba keletkezik?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 16:53
 1/6 anonim válasza:
31%
szerintem még nem fog megjelleni de kezd el futtatni rövidtávokon
2013. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Te ilyen baromságokat hol lehet hallani???

Mit jelent az,hogy tüdős?


Egyébként,ha egészséges kutyád van,akkor 1 éves kora UTÁN kezdhetsz vele futni,mert előtte csak tönkreteszed az ízületeit.

És a futás mellé mindenképp kell ízület és porcvédő készítményt használni (zöldkagyló kivonatot),mert betegséghez vezethet.

1 éves koráig csak annyit szabad mozogni hagyni,amennyit ő magától mozog.Nem lehet futtatni.


7 hónaposan nagyon kölyök még,csak játszani lehet vele.Olyan meg a világon nincs,hogy 1 futás után meghal...Max. ha valami krónikus szívelégtelensége van...

2013. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a közelben kutyasulis kölyökcsoport,oda vidd el,ki tudja magát mozogni és szocializálódik is.

Ha nem szaporított,papírok nélküli olcsó kutyát vettél,hanem tenyésztőtől van,kevés esélye van öröklött szívproblémára.Ha az első opció van,akkor bármi megtörténhet.Mint pl.az ismerősöm dobermannjával,aki szépen labdázott a gazdival,majd összeesett és meghalt.Ő is szaporítótól vásárolt.

2013. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
TE ne haragudj, hogy ilyet írok, de még a futtatás előtt nézd át jól a magyar nyelvtant! Ha jól látom, 12 éves vagy, de nagyon rossz a helyesírásod, és egy 12 éves gyereknek nem való staffordshire terrier.
2013. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most kapaszkodj meg, a kutyád már az anyja méhében tüdős volt, enélkül élni sem tudna. Tudom, ez egy igen megrázó információ volt így elsőre.

Másrészt 1 éves kora előtt ne terheld a kutyát, és utána is ésszel. A bull típusú kutyákra jellemző, hogy túlhajtják magukat, így a gazdának kell észnél lennie.

2013. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém meg kopoltyús!
2013. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!