Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gr. -ban elek. Az osszes...

Gr. -ban elek. Az osszes kutyat Magyarorszagrol hozzak. Nem undorito?

Figyelt kérdés

itt szinte minden petshopban kolyokkutyakat lehet venni,ki vannak teve a vitrinbe.a neten is ha nem szaporitok arulnak akkor olyan "magankereskedok" akik heti egy ket alkalommal mennek Mo.-ra es 15-20 kolyokkel ternek vissza.rengetegen vannak.akarmilyen fajtat,nemut,szinut lehet venni,ha eppen nincs akkor max 5 nap alatt meghozzak rendelesre.

az elado kolykok 80%-a Mo-rol jott,a 15 Szlovakia,es a maradek Bulgaria es Szerbia ill. itteni.a kutyak ara 300-600 euro kozott mozog,de odairjak mindeggyikhez hogy ilyen meg olyan jo szuloktok vannak es keresre lehet tk is kerni a kutyahoz.egyszer kivancsi voltam igaz e lehet,mondtam hogy megveszem a kolykot,de kell a tk-je is,erre plussz 300 eurot mondott,mondtam nem baj,nekem kell,azt sem tudta milyen kifogast talaljon ki.persze h nem volt neki.

azt nem ertem hogy hogy tudnak a hataron athozni ennyi kutyat?ez nem torvenyellenes?vagy nem kellene annak lennie?

(igazi tk tenyeszto nagyon keves van).es az arak az egekbe szoknek


2013. nov. 19. 08:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Ne feledd, hogy minden esetben a kereslet határozza meg a kínálatot!!!


Ha nem Magyarországról menne, akkor menne máshonnan.


Szóval elég sajnálatos a helyzet, de egyelőre azért az undorítóbb, hogy "GR"-ban erre van igény, és így vesznek kutyákat!

Ha nem lenne rá igény, és bojkottálnák ezt fajta árusítást, nem lenne ennyi szaporító sem, hiszen nem lehetne eladni a kutyákat!

Gyakorlatilag minden egyes így eladott kutyával egy újabb kutyára adnak igényt, az előző pótlása céljából!

2013. nov. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
Hol élsz? Miért nevezed undoritonak a jelenséget?
2013. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom mi az a "Gr.", de tény, hogy tele van Magyarország kamionra termelő kutyaszaporítókkal. Jó lenne valahogy megfékezni őket! Talán a legkönnyebben ott lehetne őket megfogni, hogy nem fizetnek adót. Illetve kellene egy olyan uniós jogszabály, hogy kutyát/macskát ne lehessen üzletben/webshopban árulni.
2013. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem semmit nem érne, ha megfékeznék a szaporítókat.

Az összeset úgy sem lehet.

Ha Magyarországon megfékeznék őket, fellendülne az Ukrán, vagy Moldáv vonal...

A kutyák szempontjából meg nem tök mindegy, hogy honnan származnak??!!


Az ilyen jellegű problémákra minden esetben a kereslet visszaszorítása a megoldás! Nem létezik más járható út.



Egyébként én se igazán értem, miért is lenne ez undorító.

Nem egy agyonzsúfolt nyomortanyára kerülnek, hanem normális gazdákhoz.


Mi van, ha valakinek semmi szüksége törzskönyvre?!

Ha semmi szükségük fajtatiszta kutyákra?

Ha nem akarnak, vagy nem tudnak megfizetni 500 eurót egy kutyáért?

Egyszerűen csak kell egy kutya, mindenféle egyéb dolog nélkül.

Ha az az igénye, akkor az.

És?! Nyilván nem akar vele kiállításokra járkálni, "csak" házi kedvencnek kell.

Mi ezzel a baj?

Nem kábítószert árulnak...


Vagy akkor az is undorító, ha valaki parizert vesz a boltban, nem bélszínt?!


Vagy ha valakinek nincsenek fölös százezrei, akkor tilos kutyát tartania?


Szerintem elég egyértelmű, hogy ha valakinek tk-s kutya kell, akkor nem egy petshop-ban fogja megvásárolni.

Van tenyésztő jó bőven, lehet köztük válogatni.


Ráadásul azt is visszautasítom, hogy ez bármit is rontana egy tenyésztő keresetén, vagy imázsán, sőt!

Nem ugyanaz a vevőkör, egy jó tenyésztőnek semmiféle konkurenciát nem jelent az ilyen jellegű kutya árusítás.

2013. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 csizia ***** válasza:
51%
Megkockáztatom, hogy ott jobb minőségű ételt kapnak a kutyusok. :)
2013. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

omg... hát szerintem meg undorító... ez ugyanolyan, mint azok akik aprod.hun meg expresszen hirdetik 60 meg 30 ezerért a kutyáikat, jó szülőtől meg a többi, a sok hlye megveszi, azt a végén kiderül, hogy pár apát anyát meg lehet nézni a helyszínen, kiderül, hogy apuka véletlenül a postás kutya, és végül lesz belőle egy totál más kutya mint amit akartak (aztán nehogy az utcára kerüljön az eb és kezdjék előlről a gazdik)


ha valakinek meg csak úgy kell egy kutya miért nem menhelyről vagy fajtamentőktől "vesz" pottom árért?

a nálunk lévő menhelyről pl Németországba szoktak kivinni kutyákat...

2013. nov. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem undorító, hanem vérlázító, hogy megveszik így az állatot egy olyan országban amit sokszor ilyen-olyan szempontból példaként állítanak a többi EU-s állam elé.


Igen a kereslet szüli a kínálatot. Vagyis amíg van igény ilyen módon beszerezni kutyát addig lesz is ilyen....sajnos


Kicsi olyan mint a prostitúció, vajon hol virágzik a legjobban, pontosan az úgynevezett mintaállamokban pl. Németország, Svájc. Vajon miért nem Romániában vagy Albániában.


Véleményem szerint képmutató népség a germán is

2013. nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Akiteki ***** válasza:
91%

Ne felejtsd el, hogy amit rajtunk keresztül hoznak (román, ukrán), arra is azt mondják, hogy innen van.

Amíg van lósz@r, van légy is. Nem kéne megvenne a GR-nek (az vajon mi?) és akkor nem vinnék.

2013. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%

"ez ugyanolyan, mint azok akik aprod.hun meg expresszen hirdetik 60 meg 30 ezerért a kutyáikat, jó szülőtől meg a többi, a sok hlye megveszi, "


Nem, egyáltalán nem ugyanaz!

Nem sok hülye veszi meg, csak kevés!


Kevés az olyan agyatlan kretén, aki nincs tisztában vele, hogy egy petshop-ban, vitrinből árult kutya, tized annyiért mint egy tenyésztett példány, az nem törzskönyves, valamitől úgy, és annyiért árulják.


Aki nem fogyatékos, az tökéletesen tisztában van vele, hogy mit vesz!

Csak számomra egyértelmű, hogy akinek bizonyítottan fajtatiszta kutyára van szüksége, az nem ilyen boltban fog keresgélni?


Konkrétan , áruld már el nekem, vagy valaki, mi a fenéért ne élhetne az a kutya??!!

Konkrét választ várok rá!!

Mi bajod van vele?

Nem elaltatásra van szaporítva, nem kerülnek rosszabb családokhoz, mint a tk-s kutyák!

Kíváncsian várom a magyarázatod.

2013. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%
Ma már nem lehet "kamionban" szállítani a kutyákat. Komoly előírásokat kell betartani a szállításnál. Más országokban nem istenítik azt a törzskönyvet annyira, mint nálunk. Aki kiállítani, TENYÉSZTENI akar, az vesz törzskönyvest. Akinek meg csak a kutya kell bizonyos fajtából, az elmegy a shopba és vesz egyet.És nem az a legnagyobb problémájuk, hogy az így megvett kiskutya fajtatiszta, vagy csak fajta jellegű keverék. Mert nem érdekli őket.
2013. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!