Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám vele végre...

Hogyan tudnám vele végre megszerettetni a fésülést?

Figyelt kérdés
Nyolc hónapos a kutyám, 3 hónapos kora óta, mióta velem van majdnem mindennap fésülöm, de heti 4-5-ször biztos. És nem szereti, állandóan harapja a fésűt. Azt hittem azért megszokja majd, de nem. Van amikor nyüszít is, pedig nem húzza a bundáját mert siklik benne.
2013. nov. 19. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyém is hetekig ezt csinálta, aztán amióta adok neki utána jutalomfalatot, szinte már várja. Gyönyörűen végigüli a procedúrát és csak akkor szokott néha odakapni ha kicsit fájdalmasabb részhez érünk.
2013. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld puha kefével fésülni.

A disznósörte kefék nagyon jók, abból ha a keményebb fajtát veszed, az bontja is, de mégis simogató hatást kelt.

Fésülés közben simítsd végig a kezeddel is, puhán, finoman bánj a fésűvel.

Legyél gyengéd, de ha csak műhiszti a nyüszögés, szólj rá.

2013. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 éves és még mindíg utálja.Annyi haladás van, hogy minden fésülés után meg is simítom a szőrét, így nagyjából hagyja.
2013. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor fésülöd dicsérd, meg adj neki jutalom falatot és akkor a fésülést pozitív dolgokkal kapcsolja majd össze és remélehtőleg meg szokja:)
2013. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Szoktam hozzá beszélni közben, meg simizni, és ha ügyes, tehát nyugton marad akkor mindig nagyon megdicsérem, és a végén mikor kész vagyunk akkor nagyon nagy dicséret+falat+játék. Látom van akinek még 1 évesen is utálja a kutyája a fésülést. Van erre bármi esély hogy idővel majd megszokja és nyugodtan fogja hagyni magát? Nyáron nyugodtabban hagyta, de szerintem csak azért mert ki volt dögölve a hőségtől. Bár azért akkor is voltak gondok.
2013. nov. 19. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Fésülni én csak ritkán szoktam (rövid szőrű) de nálunk a körömvágás volt a nagy mumus. Eleinte próbáltam ellehetetleníteni a mocorgást, és figyelmen kívül hagyni a hisztit, mondanom sem kell kevés sikerrel. Viszont múltkor már megelégeltem, megkértem páromat, hogy segítsen, és amíg ő folyamatosan tömte a kutyába a kaját, én szépen lecsipkedtem a körmeit. Azóta nincs gond vele, a végén egymás nyakba borulunk hogy túléltük, és kész. Ha a kutyád kajás, bármire ráveheted vele :)
2013. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig van valami a szájában, általában a csontja, azzal ő elvan, én meg fordítgatom őt, odaadom a szájába a csontot.
2013. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!