Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia probléma, hogyan...

Dominancia probléma, hogyan lehet a legkönyebben orvosolni?

Figyelt kérdés

Egy 4,5 hónapos kan kölyök kutyárol van szó, fajtáját tekintve is hajlamosabb a dominanciára mint a legtöbb kutyafajta (akaratos, önfejü, szilaj természetű) a probléma az hogy elkezdődött a serdülőkór első fázisa, és a kutya elkezdte meg kérdőjelezni hogy ki is a domináns a falkába... mert 2 hét leforgása alatt kétszer pisilt az ágyra a jelenlétünkben annak ellenére,hogy tudja oda nem szabad, ugy gondoljuk hogy a barátnőmet nem érzi feljebb valónak a rang létrán magánál (vagy talán egyikünket sem), mert én ha utasitom azt végre hajtja ellentétben a barátnőmmel, tőlem fél is ha oka van rá, tőle nem.Néha már a behivásra sem jön a jutalomfalat ellenére sem... Természetesen a barátnőm is probálja nevelni de talán nem elég határozottan... Tisztában vagyunk vele hogy a felmerülő probléma csak a mi hibánk nem a kutyusé!


Segitséget szeretnék kérni abban, hogy miként lehet a legkönnyebben (leggyorsabban) a tudtára adni hogy a kutya számára nyilván valóvá váljon hogy ki is a domináns.


Néha egyedül is marad otthon néhány órára (4-5 h) amit ki kerülni nem tudunk. Egyszerü hatásos módszerekre gondolok amit bármikór lehet alkalmazni a hétköznapokban is...

Köszönök a segítséget!



2013. nov. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Olvassátok el ( 4 oldal az egész) tartsátok be!


Továbbá ajánlanám figyelmetekbe Cesar Millan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát? c. könyvét.

Illetve kutyaiskola- kutyaovi.

2013. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Minek nektek kutya? Felengeditek az ágyra, a TI területetekre és most a kutya dominanciájával van baj? A mi kutyán az elsö naptól fogva egyedül lett hagyva a lakásba több órákra, így lett szoktatva. Soha egy nyiffantás el nem hagyja a szàját. A szomszédok azt sem tudták hogy van kutya a házban, annyira csendes és nyugodt. Szilveszterkor kint van velünk az utcán, minket figyel, söt tüzijáték alatt kint nézi velünk az utcán. Póráz nélkül! Látja hogy mi a gazdái nem parázunk, nyugodtak vagyunk, így felveszi a mi lelkiállapotunkat. Kiskora óta szoktattuk a zajokhoz, mindenféle számára idegen helyzethez, ingerhez. Az eredménye meg is lett: egy nem bexari, barátságos, nyugodt, kiegyensúlyozott kutya. (keverék, közepes testü, még mielött bárki megkérdezné) Ha nyitva van a lakásajtó, akkor sem jön ki, amig az nincs mondva hogy gyere, kijöhetsz. volt hogy másik kutya volt a nyitott lakásajtó elött, és az én kutyám türelmesen, nyugodtan ült a helyén. Etetés közben a mai napig simogatom, ha letérdelek mellé mikor eszik, odébb megy a táljától. Aurózni is imád, bicajost, futót, sosem kergetett. Rendszeresen el van vive szabad területre ahol kifutkozza, kijátsza magát a baràtaival. Szóval bárki bármit mond, a kutyát az elsö perctöl fogva nevelni kell, és az elsö perctöl fogva tudnia kell hogy ki a fönök. Egyébként javaslom az ivartalanítást, persze csak ha nem tenyésztésre szánjátok.
2013. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamit nem jól csináltok, ha félnie kell a kutyának bármelyik gazdájától. Nem az számít, a fajtáról milyen domináns, meg szilaj természetű általánosságok híresztelődnek, hanem az, megfelelően neveljétek, ahogy a korához illik. A domináns, makacs, önfejű kutyával max kissé többet kell dolgozni, mint egy behódoló természetűvel.Ajánlatos lenne egy kutyaóvoda, ahol nektek is fognak segíteni a nevelésben.
2013. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok szigorú, de eleve az én 4 hónapos kölyköm, de sem jöhet a hálóba (egyben nappali is). Kint alszik az előszobában, és a konyhában tud mászkálni. Ennél egyértelműbb, és tisztább helyzetet nem tudsz mutatni. Míg te bármit csinálhatsz az ő helyén, ő be sem teheti a lábát a te szobádba. Ágyra pláne nem. Majd ha túl vagyunk a kamaszkoron, és 100% elfogad falkavezérnek, akkor bejöhet, de akkor sem az ágyra.


Elejétől fogva elkényeztettétek, amit valahol megértek, mert kicsi, cuki, stb, de tudni kell ellenállni, mert ez az eredménye. A lehető talán legnagyobb szemtelenség, hogy az ágyatokra pisil. Ez után jönni fog a lábmegdugás. Nem tisztel titeket a kutya. Irány a kutyasuli, vagyis ovi, most, amíg még nem késő.


Milyen büntetést kapott amikor rajtakaptad az ágyra pisilésen?

2013. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Második válaszoló vagyik. Valaki megmondaná konkrétan hogy miért lett 0%-os a válaszom? Egyesek talán irigykednek?
2013. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok...Második válaszoló igaz,én nem szavaztam senkire,de van egy olyan gyanúm,hogy az cseppet sem segítség a kérdezőnek,ha te leírod,mennyire csodálatos falkavezér vagy.

Ő is ilyen eredményt szeretne,ezért kéri a segítséget,nem pedig a saját magunk vállveregetését.


Én is le tudnám írni,hogy mi mindent csinálok a kutyámmal,de ez rajtuk nem segít.


Kutyaovi,falkavezérség elsajátítása...ez segít.

2013. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen más jelei vannak, hogy nem tisztel? Szerintem egy 4,5 hónaposnál az ágyra pisilés még szimplán szobatisztasági kérdés is lehet, főként ha új volt a huzat, és nem érezte kellően a szagotokat, vagy még nem tiszták neki a szabályok.

A behívást meg csak most tanulja, a pár hónapos kutyánál még természetes, hogy rohan a gazdihoz, tehát nem elromlott valami, hanem még nem tanulta meg.

2013. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második válaszoló! Többek között és is piros mancsot nyomtam írásodra, méghozzá az első mondat miatt. Mi az, hogy "minek nektek kutya?" ? Hiszen nem mindenki születik suttogónak, mint te, hanem akad akinek útmutatás kell a neveléshez, de az ilyen embert sem nézheted le. Látják, tudják, hogy valami nincs rendben és segítséget kértek, erre te így kezdesz?! Elvégre nem viadalt szerveznek, nem szaporítanak ész nélkül, csak van egy kamaszkutyájuk.

És most tiéd a lehetőség, hogy nyomj egy piros praclit a válaszomra. ;)

2013. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ és segítséget!!!
2013. nov. 30. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!