Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyomtatok már ki bűzmirigyet...

Nyomtatok már ki bűzmirigyet sajátkezűleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Neten néztem egy pár videót hogy is kell csinálni ezt a műveletet, ami egy dokinál 3000ft-tól kezdődik, és meg kell mondjam nagyon egyszerű művelet. A kutyámnál pont ez a probléma áll fenn és úgy gondoltam elvégzem én ezt a dolgot rajta. Ti csináltátok már otthon a kutyátoknak?



2013. nov. 19. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Napi szinten végzem többször is :D (Állatorvosi asszisztens vagyok :D)


Amúgy valóban nem bonyolult,de ha be van gyulladva,akkor nem fogod tudni egyedül kikezelni.Ha nincs ilyen jellegű gond,akkor simán ki lehet nyomni,arra figyelj,hogy minden tiszta legyen (kezed,kesztyűt húzzál).És ne lepődj meg ha "fröcsköl" és iszonyat büdös van :D

2013. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Honnan tudom hogy be van e neki gyulladva? adtunk neki két nap csontot, nehezen végezte el a dolgát másnap, de még mindig érzem a két kis mirigyet két oldalt hogy duzzadnak szóval nem nyomódott ki neki....régóta vakarózik, húzza a fenekét néha a földön meg vakarja a fülét...de már a vakarózás az ami nagyon zavaró, állandóan a fenekét rágja...a barátom nem akarja hogy kinyomjam neki, de ez már kezd elfajulni és nem akarom hogy így szenvedjen a kutya....mit javasolsz?
2013. nov. 19. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha be van gyulladva,akkor fáj neki.Azaz ha hozzáérsz (akár kívülről is) akkor egyértelműen jelzi,hogy fáj.Egyébként,esetleg ha ki tudod nyomni,és nem "normális" állaga,színe van,hanem gennyes,esetleg véres..akkor irány a doki.

Egyébként simán kinyomhatod otthon,ha van róla videó a neten,akkor meg pláne baromi egyszerű.

Arra figyelj,hogy az egész tartalmat biztosan üríts ki,illetve ne legyen körmöd,ha esetleg megugrik a kutya,akkor ne sértsd fel a végbelét.Műköröm,hosszú köröm kizárt :D

2013. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
olyan videót is láttam ahol nem kell benyúlni a végbelébe, hanem kívülről fogsz egy papírt,és a két ujjaddal nyomva kifelé húzó mozdulattal nyomod a mirigyet, van aki így csinálja, szerinted így is jó vagy ez nem annyira biztos és hatásos a teljes ürítésben?
2013. nov. 19. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:

A mi állatorvosunk már többször felajánlotta, hogy megtanít, hogyan kell kinyomni, hogy ne kelljen csak emiatt fél órát buszoznunk 3 havonta. De nekem az az 500 forint megér ennyit. Egyrészt nem lesz büdös a lakás, másrészt mégiscsak ő a szakember.

Egyébként 3000 forint pofátlanul sok pénz ezért a 20 másodperces műveletért, amihez ráadásul max egy gumikesztyű kell, meg egy zsepi.

2013. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged!!:)
2013. nov. 19. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!