Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig kell még vigyáznom a...

Meddig kell még vigyáznom a szuka kutyámra, hogy ne közelítse meg kan?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szakértő, csak hobby állat tartó. Múlt héten észre vettem, hogy a szuka kutyusom kicsit megváltozott, aztán egyik reggel pecsételő foltokat találtam a takaróján. Rögtön tudtam, hogy tüzel. Eddig ok is a dolog. Nem engedtem el pórázról, nehogy szerelembe essen. Minden nap figyeltem mikor marad el a vérzés. Tegnap már nagyon minimálisat találtam utána, ma reggelre pedig semmit. De ha jól tudom, még nem vagyok túl a veszélyen. Meddig kell még elkülönítenem a másik kutyámtól, aki kan, de nem egy fajtába tartoznak, így még inkább nem szeretném, ha összebújnának. És ha végre vége ennek a tüzelésnek, mennyi idő után vigyem el orvoshoz ivartalaníttatni? Előre is köszönöm a segítő válaszokat!!!
2009. nov. 19. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelés 2-3 hétig tart. A kezdetét valószínű nem vetted észre, a 9-14 napon áll meg a kannak, akkor fogamzóképes. Mivel nem tudod mikor kezdődött, a vérzés kezdetétől számolj 14-16 napot. De utána is érdekes még a kanoknak kb. 1 hétig. utána már csinálhatod is az időpontot a dokinál!

(Ha mégis történne baleset, akkor is lehet ivartalanítani, de akkor minél hamarabb beszélj a dokival.)

2009. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, a vérzés után kb. 2 hétig figyelned kell még rá, de egyszerűen tesztelheted, mikor fogamzóképes szó szerint odatolja a hátsófelét a kannak, mikor már nem, kifejezetten ingerlékenyen reagál az ilyen jellegű közeledésre. Szóval vigyél egy kant pórázon a közelébe.

Ami az ivartalanítást illeti az állatorvosodat kérdezd.

2009. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!