Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes egy szuka...

Szerintetek érdemes egy szuka kutyát ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kiskutyákat mert nem rendelkezek tenyésztői papírokkal és tapasztalattal sem és nem akarom hogy esetleg rossz gazdához kerüljenek, viszont anyukám azt mondja hogy a szuka kutyák úgy lesznek "önmaguk" hogy ha egyszer szülnek. Szerintetek?

2013. nov. 20. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Akkor anyukádnak meséld el, hogy ez egy elavult tévhit. Egy szuka kutyának nem kell ellenie. Örülök, hogy így gondolkodsz. A neten rengeteg írás van az ivartalanítás előnyeiről mutasd meg anyudnak.
2013. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Anyukádnak mondd meg, h csókoltatom, nem kell hülyeséget beszélni.


Igen, jobb, ha ivartalanítod. Magadat is megkíméled egy csomó stressztől.

2013. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2013. nov. 20. 19:20
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Olvasd végig ezt az oldalt és főleg mutasd meg anyukádnak:

[link]

2013. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Tévhit!

Jobb lesz a szukának is, ha ivartalaníttatjátok!

Mutasd meg ezt anyukádnak!

[link]

2013. nov. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp megmutatom
2013. nov. 20. 19:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! Az előttem szólók igazat mondtak, és végtelenül örülök, hogy ilyen felelősségteljesen gondolkodsz a dolgokról...


Nekünk mindig szuka kutyánk volt, és ivartalanítva vannak mind a ketten... (a cicáink is, egyik hím volt, másik nőstény)...így pontosan tudom, mivel jár ez. Szuka kutyánál picit nagyobb a műtét mint kan kutyánál, de nem kell aggódni, mert cserébe egy csomó egészségügyi kockázatot lecsökkentessz, mint a tejmirigy daganat, az emlő daganat, a gennyes méhgyulladás és az álvemhesség...mind nagyon veszélyes...és az is, amit te írsz, hogy egy esetleges alomnak nem tudod, találnál-e felelős gazdit.


A műtét úgy néz ki, hogy odamentek, elaltatják (infúziót kap és úgy általában, esetleg gázt), ti kimentek és kb a kutya méretétől függően háromngeyed-egy óra múlva kész a dolog. Valahol átadják félkábán a kutyust (és akkor otthon tér teljesen magához), valahol teljesen éberen adják át, de akkor természetesen később kell értemenni. Lesz a pocakjánál egy, a kutya méretétől függően, 3-5-7-10 cm-es vágás, leragasztva...hazamentek, kb 2-3 nap múlva sebkontroll van, ahol kap egy antibiotikumos szurit, sokszor már ilyenkor leveszik a ragtapaszt is...betadinozni kell, és esetleg valamilyen sebgyógyító krémmel kenni (Bepanthen, Lukács féle kék krém, Curiosa)...kb a 4. nap körül kezd el nekik viszketni ahogy gyógyul, akkor oda kell rájuk nagyon figyelni...Valakinek gallért adnak, valakinek nem, ez igazából a ti döntésetek...nálunk nem bírták elviselni, én ráhúztam egy pólót és összegumiztam, így takarta a pocakját, nem nyúlkált oda. Kb 7-10 nap, varratszedés...én aznap még lebetadinoztam, és folyamatosan ellenőriztem a sebét, de már igazából ennyi is volt:)


A lényeg, hogy mondjátok meg a dokinak, hogy teljesen pakolja ki (méh, petefészkek)...valaki csak elköti, és az nem előzi meg a betegségeket sajnos, csak a tüzelést:S)


Nálunk a doki a nagyon-nagyon problémás kutyusunkat (egy borzalmas helyről hoztuk el, ahol arra használták, hogy babákat szüljön és jó pénzért eladták őket, majd őt totál szétrongyolt hasfallal és két óriás sérvvel megvettük mi) hibátlanul rendbetette, megmentette az életét....dec 1ig még akciósan ivartalanít, ha a közelben laktok (Budapest ill. Pest megye mondjuk: [link] )

2013. nov. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a részletes írást, ma úgyis megyek állatorvoshoz, majd még nála is érdeklődök a dolgokról. Egyébként 12 hetes havanese kutyusunk van.

2013. nov. 22. 13:32
 9/13 anonim ***** válasza:
még várj egy picit akkor:) még az oltásai sincsenek meg:)
2013. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na voltam állatorvosnál, ő azt mondta hogy 6 hónapos korában ajánlott.
2013. nov. 25. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!