Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket mi vett rá arra hogy...

Titeket mi vett rá arra hogy kutyát vegyetek magatok mellé?

Figyelt kérdés
Csak azért mert szeretitek a kutyàkat vagy az adott fajtàt, vagy ezen kivül valami célotok is volt vele , pl sportolni vele, vagy vannak a húlyék akik menőzés céljábol szereztek be egy kutyàt stb...
2013. nov. 20. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy január másodika volt, óriási zimankó, volt rajtam vagy 6 réteg ruha, de még így is majdnem szétfagytam. Aztán ahogy ott megláttam azt a kis szerencsétlent a buszpályaudvaron szaladgálni, nem tudtam otthagyni. Nem volt vele célom, ennek ellenére egy iszonyat jó kutyát sikerült kifognom, aki tanulásban, őv-ben, apportban, mindenben jó, csak a gazdája lusta.


-kispalikee-

2013. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva volt, a kutya választott ki minket. Egyszer csak itt volt a kertben (akkor még nyitva tartottuk a kaput). Kerestük a gazdáját, kiderült, hogy kirakta. Egyébként a legbelevalóbb kis foxi, akit valaha láttam. A cicáinkkal is nagyon jól kijön, sosem bántotta őket.
2013. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok kutya nélkül meglenni. Egy német juhászkutya mellett nőttem fel, 1 évvel volt fiatalabb nálam a kutyus. Minden kutyát szeretek, nem ragadok le egy adott fajtánál. :) 21/L
2013. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
értem . Lehet hogy a gazdája azota is keresi. De gondolom te is feladtàl hirdetéseket hogy keresed a kutyu gazdàjàt? Amugy szép dolog hogy biztonsâgba vitted
2013. nov. 20. 20:08
 5/14 sippara ***** válasza:
100%
Fórumokon nézelődtem és egyszer csak belefutottam... egy héttel később itt volt :) A másodiknak eredetileg gazdit kerestem volna, közben kispalikee bevállalta ideiglenesbe, végül pedig beleszerettem :) Rá sajnos jóval többet kell várnom egy hétnél :(
2013. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédnak volt ilyen fajtájú kutyája,akkor szerettem bele,de gyakorlatilag mióta az eszemet tudom,bolondulok a kutyákért.

Ahogy felnőttem összegyűjtöttem rá a pénzt (120 ezer ft volt,2 éve) és megvásároltam.

Azóta már befogadtunk egy menhelyes kutyát,és rengeteget hoztam haza "pár napra,hétre" de azoknak lett gazdijuk :)

2013. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kerestem az eredeti gazdáját, néztem hirdetéseket is, de nem lett meg a gazda. Amúgy sem hiszem, hogy nagyon hiányzott volna valahonnan ismerve az ottani kutyatartási kultúrát: kis fél éves szokásos utcai mix. Persze nekem ő a legdrágább.

A második kutyámat nem írtam, ő mindig vicsorgott meg ugatott ránt veszett módon a kerítés mögül, vagy mikor máskor láttam, éppen a városban vagy a töltésen kóborolt. Egyszer csak szöget ütött a fejembe a gondolat, hogy kell nekem az a kutya, úgyhogy megvettem őt és elhoztam a votl tulajtól.

Aztán volt pár ideiglenesem és 3-4 olyan is, akiket találtam, de megtartani nem tudtam, viszont bevittem a menhelyre. És volt egy, aki egy állatvédőhöz került tőlem, de meghalt pár napra rá:(( Arra gondolni még most is fáj.


-kispalikee-

2013. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
Mióta az eszemet tudom, kutyát akartam. A szüleim nem engedték, meg kellett várnom, míg a gyerekeim is belenőnek a kutyázásba.
2013. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A keverék kutyámat kaptam, azért van velem, mert szeretem és kész. A másik kutyámat vettük, őt is szeretem nyilván, de őt konkrétan azért vettük, hogy testőrnek képezzük ki (tehát a településen lévő 3000 cigány "vett rá", hogy legyen. Nem menőzök vele, nincs értelme.
2013. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert kutya nélkül szart sem ér az élet. :)


14 éves voltam amikor megkaptam első kutyámat, több évi szülő-nyúzás után, most közel a 40-hez most van egy egy éves menhelyi keverékem. Igaz, sosem volt fajtatiszta kutyám, mindig menhelyről hoztunk, egyikért sem fizettem súlyos összeget.

2013. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!