Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a kutyák...

Miért van az hogy a kutyák jobban tudnak szeretni mint az emberek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
mert bennük nincs olyan érzés, hogy káröröm, bosszú, gyűlölet, stb, az emberrel ellentétben
2013. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert a kutya az kutya az ember meg ember.

A kutya megelégszik egy fekhelyel, kalyával és egy szerető gazdával.

Az embernek ez kevés, az embernek terület kell, felhőkarcolók kellenek neki, repülni akar, az ember telhetetlen és ölni is képes hogy elérje amit akar.

2013. nov. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
mert te egy különleges ember vagy, s valósznű nem te választottad ki a kutyád, hanem a kutya téged... ő választott téged felkevezérnek, s így jobban szeret mint bárki más (ember, állat)
2013. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert az emberben van önzés, a kutyában nincs.

Az ember egy olyan fajta állat, amelyik a legéletképtelenebb a fajok közül.

2013. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért én nem hinteném be a kutyákat ennyire tündérporral. :) Bennük is van birtoklási vágy, tehát egyfajta irigység és önzés is. De nyilván nem ismernek annyiféle érzelmet, mint az ember, mert nem mozognak fogalmi síkon. Meg azért annyira életképtelenek nem lehetünk, figyelembe véve, hogy mennyien vagyunk.


Nekem van két nagyszerű kutyám, akikkel imádjuk egymást, de van egy párom is, s egyszerűen biztos vagyok abban, hogy minden élőlény számára a saját fajtársai által nyújtott szeretet a legjobb. Akkor is, ha az ember küzd ez ellen, mert fúú, az ember egy de elfajzott vmi. Ez azért is van, mert szerintem a kutyák pl egyszerűbb érzelmeket élnek meg, mint az emberek.

Ezzel nem azt mondom, hogy a kutyák nem szeretnek, vagy hogy egy kutya által nyújtott szeretet nem becsülendő. Mert a kutyák igenis valóban nagyon szeretetteljes élőlények, akik, az emberhez hasonlóan, akár sok másik élőlénnyel is képesek megosztani ezt a szeretetet (pl egy igazán jó terápiás kutya, aki őszintén bújik hozzá időshöz, beteghez, gyermekhez - vagy egy családi kutya).


A kutyában ott a gazdához való ragaszkodás, ami a nagy fokú függés eredménye. Ez persze nem egy tudatos nyerészkedés a kutya részéről, de azért lássuk be, a kutya (mivel sok ezer éve az embertől függ) ösztönösen érzi ezt a függést, így tulajdonképpen a szeretete kódolt, és nem minden cél nélküli. Hogy úgy mondjam, ez a szeretet a záloga az egyed és a faj fennmaradásának, ez tette lehetővé az együttműködést.


Az emberben nincs ilyen kódolás, hisz a különálló populációk régen is gyakran kerültek összetűzésbe. Mint ahogy én úgy látom, jóval több a kutyára agresszív kutya, mint az emberre agresszív (sőt, az átlag kutyát előbbitől úgy kell megóvni, utóbbira úgy kell ránevelni).


Szóval mindent összevetve én nem gondolom, hogy a kutya jobban tudna szeretni egy embernél. Szerintem kb ugyanannyira tud szeretni, ami csodálatos.

2013. nov. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Már megint egy hülye kérdés........
2013. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!