Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már állatkínzásnak minősül,...

Ez már állatkínzásnak minősül, ugye? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Szóval, nekem van egy idősebb kutyám már 6 éve, vele minden rendben, eljárok vele sétálni, minimum 1 órára naponta, ha időm engedi akkor tovább is..mindig beoltatom, féregtelenítem, figyelek a bolhákra,kullancsokra,stb..

Viszont van az anyám testvére, alkoholista, amióta lecsukták és kiengedték(meglépett fizetés nélkül a benzinkútról,ittas vezetés, jogsi nélküli vezetés), azóta kb. 2-3 hónapot, ha dolgozott, így 6 év alatt...

És kb. 3 hónapja szerzett egy kölyökkutyát valamelyik elmebeteg keverék-szaporító haverjától, elvileg puli-boxer. A kutya energiabomba, nekem naponta nicns hozzá türelmem, mert én nem vállaltam be kölyökkutyát, ő foglalkozik vele, ami azt jelenti, hogy éjszakára, és a nap nagy részére bevan zárva a kamrába (kis szűk poros helyiség teli mindenféle veszélyes dologgal), de azt mondja, hogy van kaja meg víz és az neki milyen jó..

Ja, a kutya valahogy július-augusztusban született, de szerinte meg a nagy haverja szerint elég februárba beoltatni, így nincs OLTVA, nincs BOLHAÍRTVA, nincs FÉREGTELENÍTVE..

Én már nem bírom tovább, 3 naponta kell ágyneműt húzni, mert felugrik az ágyra, amikor bejön az az alkesz ge.. akkor a kutya is jön vele..nem mellesleg kitudja, hogy az én kutyám mit fog elkapni tőle...

Hova forduljak? Az a baj, hogy ha én nyíltan bejelenteném, és megtudná, hogy én voltam, képes lenne kinyírni az én kutyámat, egyszer már direkt elvitte a város másik végére, de szerencsére megtaláltuk...



2013. nov. 21. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez állatkínzás.Névtelen bejelentsét tehetsz, enm mondod el a neved meg semmit csak hogy tudsz egy ilyen esteről megmondod a címet meg a nevet és kész.
2013. nov. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:

Ha félted a kutyádat, a bolhairtást-féregtelenítést meg tudod csinálni egyedül is. Ha a Te kutyád be van oltva, nem fog elkapni semmit. Mellesleg ha az oltatlan kutya beteg lenne, már rég nem ugrálna az ágyba.

Ne a kutyát büntesd a gazdája hülyesége miatt. Mit akarsz elérni egy feljelentéssel?

2013. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát pont ezaz, hogy azért sem akarom bejelenteni, mert akkor hova menne a kutya..itt legalább kap enni, csak szerintem nem a legjobb a kutyának, hogy kb. 20 órát bezárva van egy sötét zugba..ha pedig bejelentenénk, és kijönnének, és ha csak figyelmeztetnék, hátha észhez térne..

ja, nem mellesleg nem tudom hogy olyan embernek kell-e kutya, aki azzal fenyegetőzik részegen amikor nem adunk neki pénzt, hogy felgyújtja ránk a házat.. bele se merek gondolni, hogy ha részegen felidegesíti a kutya, mit tenne..

2013. nov. 21. 10:47
 4/4 Valletta ***** válasza:
Nem nagyon lehet rajta fogást találni, mert kap enni, inni, és nincs tartósan bezárva, naponta ki van engedve. Persze ez nem jó a kutyának, szar élete van és lesz is így, de ez még nem állatkínzás, nem éri meg bejelenteni se. Családon belül kellene megoldani a dolgot, pl. úgy, hogy beviszed azt a szerencsétlent a lakásba, bolhátlanítod, féregteleníted és megfürdeted. Ha együtt éltek, nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne megoldni, és nem kellene többet ráköltened 2000 Ft-nál.
2013. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!