Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS fehér színű nyákos hasmené...

SOS fehér színű nyákos hasmenés lehet BARF-tól?

Figyelt kérdés
BARF-on vagyunk egy hónapja, eddig nem volt semmi baj, de tegnap kapott farhátat és ma reggel hasmenése volt ráadásul 5X. Az első még kaki volt és utána jött ez a fehér nyákos valami, a második csak a nyákos cucc, harmadikban volt pár csepp híg vér is, de csak 2-3 csepp, negyedik ötödik szintén a nyákos akármi. Persze egyre kevesebb ahogy ürült ki a szervezete. Mi a fene lehetett ez? Lehet a farhát miatt? Eddig nem kapott, tegnap volt először, mellé zuzát, és zöldség-gyümölcsöt. Eléggé megijedtem, fel is hívtam az orvost azt mondta ne parázzak, figyeljem a mai nap folyamán és ha rosszabb lesz vagy megint vért látok, akkor azonnal vigyem be. Egyelőre semmit nem látok rajta, vidám, játszik, bár néha a feneke felé fordul érezhet valamit. Mivel tudok segíteni neki? Lehet a BARF miatt? Ha most csinálok neki egy kis rizst az jót tesz neki?
2013. nov. 21. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne parázd túl :)

Lehet, a farhát miatt is, meg nem is.

Nekünk akkor volt ilyen, amikor giardiat szedett össze, de nem a nyers kajától.

Én ma koplaltatnám és ennyi, ha újból előjön, akkor menjetek dokihoz!

2013. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én is nyerssel etetek már egy ideje.

Én akkor láttam ilyen fehér kocsonyás székletet a kutyánál, mikor még tápot evett.

Nagyon nem tudok mit tanácsolni, de szerintem se aggódd túl.

Én pont akkor vittem orvoshoz a kutyát oltás miatt, mondtam a dokinak ezt a dolgot is. Nem emlékszem már mit mondott, csak arra hogy nem tartotta ezt egy veszélyes jelenségnek. A szokásos féreghajtót kapta a kutya akkor, az oltás mellé, és hamar elmúlt a jelenség.


Diéta, rizs ami kímélő, jó ötlet lehet pár napig, ha pedig holnapra, holnaputánra nem javul, akkor orvos.

2013. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kapott máskor is már csirkét?


némelyik kutya allergiás a csirke húsra

2013. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem allergia! Nem kell a kérdezőre a frászt hozni egyből.Ez a fajta széklet a farhát miatt van mivel a farhátban vagy is annak porcosabb csontjában sok a kollagén és e miatt lesz ilyen széklet.Próbáld csak ki adjál neki valamilyen nyakat és meglátod nem lesz nyákos,kocsonyás széklet.
2013. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem nem túlaggódni a dolgot, csak én olyan vagyok hogy nagyon nehéz megállni hogy ne rohanjak az első hapci után dokihoz, pedig egy közel 50 kilós kutyáról van szó, de igyekszem magam leszoktatni a nagy parázásról mert nekem sem tesz jót! :D

Kapott már nyakat, lábat, azoktól nem volt gond, szóval allergia nem lehet.

Igazából volt már vele ilyen, akkor elmúlt 1 nap alatt, ami miatt most nagyon beparáztam az a pár csepp vér volt. Megijedtem, hogy a farhát esetleg felsértette a gyomorfalat vagy a beleit. Most jöttünk meg a sétából, továbbra is a fehér cucc jön de már csak nagyon kevés, és egészen vízszerű lett. Az egyik alkalommal megint volt 1-2 csepp vér. Nem tudom mi lehet, de ha nem javul akkor holnap reggel/délután doki.

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2013. nov. 21. 15:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Oksa, majd számolj be :)

Mondom, nálunk teljesen ugyanezek a tünetek voltak giardia-nál.

2013. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
A nem átsütött vagy megfőzött húsban elszaporodhatnak a bacik,ill.egyes férgek lárvái is bekerülhetnek így a kutya szervezetébe.
2013. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma már minden rendben volt, nem is mentünk dokihoz, felesleges. Elmúlt a hasmenés, vér pedig semmi sem volt hála az égnek. Nem hányt, továbbra is vidám, aktív. Azért ha visszatérne egy giardia tesztet csinálunk.

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. nov. 22. 15:49
 9/10 anonim ***** válasza:
7 - ezért végzünk kéthavonta féregtelenítést. De ez akkor is ajánlott, ha nem nyerskoszton él a kutya.
2013. nov. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki :)
2013. nov. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!