Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky lesz az új divatkutya?

A husky lesz az új divatkutya?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés, mert itt gyk-n is egyre több a huskys kérdés, meg sajnos személyes tapasztalat is.

Nekem is huskym van, kisgyerek korom óta ez a fajta a kedvencem, és nem csak a külseje miatt.

Az enyém rendszeresen mozgatott, engedelmes vizsgás, számomra tökéletes kutya.

Amikor én őt magamhoz vettem a városban ő volt az első, és teljesen büszke vagyok rá, mert a sokak által nevelhetetlennek titulált kutyámmal rendszeresen bemutatókra járunk.

Azóta nem egyszer találkoztam össze huskykkal, akik elszöktek a gazditól, és a gazdi 20 méterrel lemaradva futott utána, meg van azóta egy olyan is, ami egy apró kertben van tartva, és még egyszer sem járt az utcán, meg olyanok is, akik a póráz végén fulladnak, mert egyáltalán nincsenek nevelve(csoda, hogy sétáltatva vannak, bár szerintem ez is csak azért, hogy mutogassák őket)

És egyre több, a szükségleteit egyáltalán nem kielégítő ember tartja ezt a fajtát, csak azért, mert szép.

Ti is észre vettétek ezt a divathullámot ezen a fajtán, vagy csak én látom bele azt, hogy egyre több olyan ember is tartja, aki azt sem tudja, hogy mit vállal, csak azért , mert tetszik neki a kék szem?


2013. nov. 21. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Budapesten, zöldövezetben élek, ahol igencsak sok kutya van de Huskyval még nem találkoztam.


Amit én látok, hogy jellemzően sok a menhelyről befogadott kutya, ami szerencsés.


Remélem, hogy a huskyk 1 nm-re jutó egyedszáma csak nálatok ilyen sűrű.

Ismerve a fajta sajátosságait nehezen tudom elképzelni, hogy divathóborté váljék.

2013. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyafajta végét az jelenti, ha divatkutyává válik.


Szanaszéjjel tenyésztik, mindenféle, fajtára jellemző öröklődő betegség egyre sűrűbben fordul elő:


lásd: németjuhász

2013. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bááááárr a német juhász pont nem jó példa, hiszen neki van munka felhasználása is (rendőr, mentő, nyomkövető, katonai), így hiába szaporítják orrba-szájba, a fajtának van egy erős magja, amit nem tudnak tönkretenni (bár nyilván a nagyközönség számára egyre kevésbé elérhető a normális nj).


De pl nagyon jó példa a yorki.


Én sem hinném, hogy annyira tömeges lenne a husky tartás. Lehet, hogy a környékeden megtetszett pár embernek a kutyád, és ők is akartak ilyet. De az is lehet, hogy egyszerűen azóta, hogy van huskyd, sokkal jobban kiszúrod a fajta egyedeit, mint előtte. :)


Persze, tudom, hogy sok ember nem így gondolkozik, de én pl csak akkor tartanék szánhúzó fajtát, ha szánhúzó, bikejöring és hasonló sportokat akarnék űzni.

2013. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát fene se tudja, valóban nagyon szép állatok, akik meg divatból vesznek kutyát (nj, beagle, staff/pit) még véletlenül sem a kutya igényeit fogja szem előtt tartani, csak jól nézzen ki. Szerintem inkább mostanában mindenki akitát akar a Hacsi miatt :D
2013. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A staffi mánia is alábbhagyhatna már...
2013. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kerülete válogatja. Itt sok a panel, tele van az utca yorkikkal, westiekkel, pincsikkel, sok ember 2-3 db-ot is tart, mikor láthatóan már egyel sem boldogulna el. Husky is van és bár jól nevelt, okos kutya, már messziről gondoltam hogy szapis. Megismertem a gazdáját, 20 ezerért vette expresszen, szóval beigazolódott a gyanú, de szerinte így szép, végül is ha neki megfelel... Sajnálom mert nekem is az egyik kedvenc fajtám, de mostanra nagyon elcseszték a szaporítók, elég rondák ezek a mai huskynak nevezett izék. Ezért kezdtem amúgy az alaszkai malamut felé hajlani, ha egyszer lesz lehetőségem fajtatiszta nagytestű kutyát tartani, akkor az egy törzskönyves, jó kennelből való malamut kutya lesz, akár külföldről. Addig meg marad a menhelyi, közepes kis keverékem. :)

Szóval szerintem nem az a baj, hogy túl sok van belőle hanem az, hogy akinek van annak is 30 ezerér' az expresszrő' oszt jóvan', szerintem 500 km-es körzetben nem találnék rendes huskyt.

Szerintem sokkal rosszabb helyzetben vannak a pitbullok, amstaffok, rotik, és egyéb "harci kutyák" akiket f@rokhosszbítónak látok minden második embernél lassan...

2013. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, hogy nem. Szerencsére a független és makacs természetük miatt elterjed róluk hamar, hogy buták meg taníthatatlanok, ezért kevés ember veszi remélhetőleg. Amúgy nekem is szaporítós huskym van, de mentett, viszont ha sétálok az utcán, bárki azt gondolhatja rólam, hogy én is hülye vagyok, mert szaporítótól vettem. Pedig nem, úgyhogy ne ítéljetek mindig elsőre.

-kispalikee-

2013. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon remélem, hogy nem. Igy is van elég sok szaporitó..

Bár itt a környéken én nem nagyon tudok huskyt, nekem van kettő, meg egy ismerősömnek. Meg még egy malát tudok, meg egy szamit. Azokból is a mala állandóan egy kennelben van, a szamival sem sűrűn járnak sétálni, csak néha. De a másik huskyt is csak mostanában láttam, hogy viszik sűrűbben. Szóval itt sem a legmegfelelőbb kezekben vannak.

Egyébként a szaporitók valóban eléggé elcsúnyitották, de pont ezért kell tenyésztőtől venni a huskyt is, mint ahogy a malamutot és akkor nem lesz csúnya. Nekem kicsit erős kijelentés, hogy az ország tenyésztőinél nincsenek szép kutyák.

2013. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Valletta ***** válasza:

Szerintem azért van itt ennyi kérdés, mert sokan nem bírnak velük, nem azért, mert olyan nagy az állomány (szaporítós vagy fajtatiszta). Biztos, hogy több német juhász van pl. az országban, csak velük kisebb arányban fordulnak elő olyan problémák, amikre a gazdik itt keresnek megoldást.


Az én párom a külseje miatt szereti a fajtát, de majd (remélem) eljön hozzánk kispalikee fajtabemutatóra és akkor majd átgondolja a dolgot. :)

2013. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valletta: elmegyek. sőt úgy néz ki, kettővel:)


-kispalikee-

2013. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!