Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az alaszkai malamut...

Milyen az alaszkai malamut természete? Szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát kb 1 év mulva vagy később.Az alaszkai malamut nagyon tetszik.Milyen a természete?szereti a gyerekeket?Létszi írjatok hasonló kutyafajtákat is!Előre is köszi!:)

2013. nov. 21. 15:54
 1/9 anonim válasza:
59%

makacs. nagyon makacs, szánhúzó. igényli a napi 2-3 óra mozgást. elég flegmatikus. a gyerekeket nem szereti kifejezetten, de természetesen nem fajta, hanem kutya függő, és ha a gyereket hozzászoktatják, ő a legártatlanabb angyal. (én speciel egy dobermann mellett nőttem fel 4 éves koromig, 9 év telt el)

a szánhúzók közül talán ő a legnehezebb eset.

de egy malamutot nem elhet leírni, őket megismerni lehet csak.

kizárólag jó tenyésztőtől szabad venni, mint bármely kutyák: törzskönyv, chip, szűrt szülőktól.

2013. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)Tudsz tenyésztőt ajánlani?
2013. nov. 21. 16:18
 3/9 anonim válasza:

huhh. nagyjából tizenhárom éve (mikor születtem :P) volt Kecskeméten egy baromi jó kennel, bár nem hiszem, hogy működik még... sőt, ahogy a mostani legtöbb sem, aminek honlapja van.

legjobb, ha elmész egy kiállításra.

amúgy:

Winanga

Unesdala (nemrég volt alom)


de ha bármelyiket megnézed, fontos, hogy a szülőknek legyenek szűrései! ez a legfontosabb, a külső már szubjektív. :)

2013. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi! Te 13 éves vagy?én 10
2013. nov. 21. 16:39
 5/9 anonim válasza:

jaja. az egész suli + tanárok hozzám járnak kutyás tanácsokért. ^^

szóval nyugodtan írj privit, válaszolok rá.

2013. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Attól függ milyennek neveled! Nálunk 10 éve van alaszkai malamut, és gyerek mellett nőtt fel! A természete: Nagyon barátságos, kedves, emberszerető, a makacsságát pedig le lehet gyűrni , ha jól van motiválva , akkor tanulni is könnyen fog, csak nem szabad el kényesztetni, és ne dőlj be a szépségének, muszáj, hogy korán szocializáld. Az enyém olyan, hogy a külterületen póráz nélkül sétáltatom, és olyan, mint amikor pórázzal sétáltatom, mellettem van. Kisebb állatokkal vigyázni kell, nem nagyon tűri meg őket - de ez is a fajátjához tartoik, - nagy mozgásigényű, és nem igen házőrző tipus , de azért jelez. Tudok is egy tenyésztőt, Kiskunfélegyházán. Úgy tudom , hogy decemberben lesznek kölykök, mert én is tőle fogok venni majd. Ha gondolod, irok privátban. Én elég jól ismerem a fajtát.
2013. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen még ne akarja malamutot! A malamut tapasztalt gazdának való, még őket is megizzasztja sokszor.
2013. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
ha gyerek vagy, és kezdő kutyás,, akkor vegyél labradort, vagy beagle-t, vagy menny ki a menhelyre.
2013. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg 3 éves vagyok.
2014. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!