Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj a 2hónapos...

Mi lehet a baj a 2hónapos kiskutyámmal? Beteg?

Figyelt kérdés
Nem voltam itthon egész nap, de elvileg végig túl nyugodt volt, feküdt vagy aludt. Amikor hazaértem észre vett, de nem jött oda üdvözölni ahogy szokott. Rendesen pisilt-kakilt, adtam neki enni, evett is normálisan. De emellett folyamatosan reszket. Az orra nedves. Mi lehet a baj? Nagyon aggódunk!

2013. nov. 21. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagy aggódásban legalább felhívhattatok volna egy állatorvost és rákérdezhettetek volna.Vagy esetleg elmehettetek volna egyhez.Oltást mikor kapott?Milyen fajta?Mióta van nálatok?
2013. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy ha nagyon aggódtok, akkor keressétek fel az állatorvost, legalább telefonon. Mi ugyanis sem a jó kérdéseket nem tudjuk feltenni, sem röntgenszemünk nincs, sem távdiagnoszták nem vagyok.
2013. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
oltásokkal hogy áll?
2013. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kapott 6 hetesen is es 7 hetesen is, holnap után megyunk a következőre. De nem voltunk utcan, csak az udvaron (pisilni, kakilni, játszani).

Dalmata a fajtája, orvost azért nem hívtunk, mert a doki ahova járunk most nem rendel, non-stopot meg gondoltuk csak akkor hívunk fel, miután utánanéztünk neten.

2013. nov. 21. 16:40
 5/12 sippara ***** válasza:
91%
Hat ÉS hét hetesen is kapott oltást? Milyet? Oltani két hetente szokás, most egy parvo és egy kombi oltással kéne rendelkeznie, illetve holnapután (gondolom, akkor lesz nyolc hetes) kéne kapnia a kombit, és ami egy fokkal fontosabb, nálatok sem lehetne még, törvény és józan ész szerint sem, az anyja mellett a helye.
2013. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál, felső légúti fertőzése van. Kapott injekciókat, a láza lejjebb ment, most jól van, ki tudja meddig.... Valószínüleg a hideg időbe való kijárkálástól kaphatott el ilyen betegséget a gyenge szervezete, ráadásul rövidszőrű. Ilyen előfordul, de nem számítottam rá, amint felgyógyul, sokkal óvatosabb leszek!

Hat hetesen az előző gazdiknál kapta meg az oltást, ami nem a kombinált, hanem sima kölyök oltás. 7 hetesen szintén előző gazdiknál kapta meg az első oltást. Most 9 hetes, nem 8. Nem hoztuk el idő előtt.

2013. nov. 21. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Olyan,hogy "sima kölyök oltás"nem létezik,csak X betegség elleni vagy kombinált.Beszereztetek egy szaporítótól egy kiskutyát egy alapból problémás fajtából,ne csodálkozz,hogy érzékeny.Örülhettek,ha nem jön ki rajta egy vagy több öröklött betegség vagy nem lesznek idegrendszeri problémái.
2013. nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyire tudod, hogy honnan származik a kutyám. Fiatal kölyökkutyák speciális vakcinája létezik. De nem baj, a magyar ember kötözködik, ha neked jól esik csináld!
2013. nov. 22. 06:01
 9/12 sippara ***** válasza:
100%
"Fiatal kölyökkutyák speciális vakcinája" nem létezik, egy vakcin általában (na jó, mindig) való valamire, nem csak úgy a levegőbe "kölyökoltás", van neki egy matricája, ami alapján meg tudod keresni milyen oltás. Persze ez jelen pillanatban irreleváns, csak ne mondogasd, hogy "kölyökoltást" kapott a kutya, mert ilyen nincs. Én személy szerint azt se nagyon reklámoznám, hogy a zseni "tenyésztő" hetente oltatta.
2013. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az orvos hívta így...:)

Valószínüleg nem hülye az orvos sem, hogy úgy ad be neki egy oltást, hogy tudja, hogy nem kéne, tehát kár ezen témázni.

2013. nov. 22. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!