Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnak csinálni azzal,...

Mit tudnak csinálni azzal, aki közös udvarban szabadon tart egy kutyát, amelyik nincs beoltva?

Figyelt kérdés
A házban lakik egy 9 fős roma család. :( Van egy kutyájuk, tuti nincs beoltva, most akarjuk felnyomni, mert mindenkit ugat, kezdünk félni tőle, ráadásul van egy pici lányom, nem merem kivinni, tiszta stressz vagyok, ha véletlenül ki kell mennem a közös részre. Én amúgy imádom a kutyákat, azokat amelyek nevelve vannak, nekem volt 2 német dogom is régebben. Mit csinálnak a hatóságok, ha felnyomom őket, hogy nem oltatják a kutyát és nem kötik meg a közös részen? Hová kell forduljunk, hogy hathatós eredménye legyen? Ja és ráadásul szuka, így várható, hogy az első tüzelés alkalmával ide fog kölykezni az udvarra. Akkor meg már mint anyakutya védeni fogja a kölykeit és lehet, hogy rátámad az emberekre.... Elkeserítő, szomorú a helyzet.... :(
2008. júl. 10. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Telefonálj a gyepmesternek.Ha ugy látják a dolgot akkor pénzbüntetést kap a család és el is vihetik a kutyát.

Nálunk az egyik szomszéddal volt a probléma hogy sok volt a kutyája és veszélyesek is voltak mert amikor kiszaladtak az utcára minden arrajáró gyerekre meg egy babakocsis anyukára is rátámadt.Én még vészhelyzet esetén hortam magamnál kést is önvédelemből mert amikor mentem haza rámtámadt csak én gyorsabban tudtam szaladni.Szoval feljelentettük töbször is telefonáltunk a gyepmesternek mre kijöttek.Több mint 20000Ft-ra büntették meg őket és egy pár kutyát el is vittek.

2008. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szerintem szólni fogok nekik, hátha elviszik a kutyát.
2008. júl. 11. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nincs beoltva és valószínűleg a kölykezés után agresszív lesz -> nagy probléma, főleg, ha gyerek is tartózkodik az udvarban. Hogyha nem lehet őket rávenni, hogy oltsák be, vagy vigyék MENHELYRE (azért emelem ki, mert szerintem az a kutya nem tehet róla, hogy rossz gazdái vannak és nem érdemli meg a gyepmesteri telepet, ahol valószínűleg elaltatnák), akkor sajnos marad a gyepmesteri telep és hogyha nagyon állatbarátok vagytok, akkor hirdetésekkel segíthettek neki normális gazdát találni. :) Csak ezt tudom ajánlani, de a legjobb lenne, ha beoltatnák, legelőször is. (Aztán ugye a kutyaiskola, hogy szocializálódjon, más kutyákhoz szoktatás, pórázhoz szoktatás stb. de nem hiszem, hogy ezekre már képesek lennének, hogyha még az oltást sem vállalták..)
2008. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!