Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám gyakran ha idejön...

A kutyám gyakran ha idejön hozzám és néz, majd meg akarom simogatni elhúzza a fejét. Olyan mintha félne, de sosem bántottam, nálam nevelkedett, mi lehet?

Figyelt kérdés
Most is, ülök az asztalnál, leül mellém, néz, odanyúlok hogy a fejét megsimizzem erre lehúzza és elmegy. Mi lehet ez? 1 éves, és mindig kicsit ilyen volt, olyan mintha nem szeretné hogy hozzáérek a fejéhez, de van amikor a hátát is behorpasztja mikor hozzáérek. Játszani amúgy szeret, sokszor elfekszik hogy dögönyözzem a pocakját, de a simogatást nem szereti. Bánthatták mielőtt magamhoz vettem? (8 hetesen) Vagy van olyan kutya aki egyszerűen nem szereti a simogatást?
2013. nov. 21. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A kutyáknak is megvan a saját természetük. Amúgy meg a te kutyád is szereti, ha simogatják, csak épp a pocakját. Ha neki az a jó, simogasd ott! Amikor melletted ül, próbáld inkább az oldalát dögönyözni, hátha az jobban tetszik neki!
2013. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt anno egy német juhászkutyánk, nem szerette a simogatást. Nála a legszeretetteljesebb fizikai kontaktus az volt, hogy miközben elfutott mellettünk, hozzánk simult.

Kb. 7 éves voltam, amikor még élt, és egy kezemmel meg tudom számlálni, hogy hányszor sikerült megfognom a farkát :D (mielőtt valaki félreértené, a kutya szuka volt)


Jelenleg van egy német juhász-roti keverékem, ő pedig egyszerűen imádja, ha dögönyözöm :D Ő is bújik hozzám, és folyton nyöszörög :)

2013. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám akkor csinálja ezt, hogy elhúzódik mikor nyúlok felé, mikor játszani akar. Mintha azt mondaná, "most ne simogass hanem játsz velem!" Nem lehet, hogy a tied is játszani hív? Bár gondolom azt látnád a viselkedésén
2013. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fejét sok kutya nem szereti ha simizik,inkább az álla alatt.Nem érzékeny a füle környéke?Ha esetleg be van gyulladva,vagy volt,visszamaradhat neki egy kis érzékenység.
2013. nov. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!