Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig élhet egy kuvasz kutya?

Meddig élhet egy kuvasz kutya?

Figyelt kérdés
Az én kutyám 8-9 éves és természetesen szeretném ha még jó pár évig köztünk lenne. Elég jól tartja magát, őrzi a házat ahogy eddig, csak sántít kicsit szegénykém amivel nem lehet mit kezdeni a fájdalomcsillapítón kívűl. Ennek ellenére érdekelne hogy meddig élhet? Olvastam olyat is hogy 17 éves kuvasza volt valakinek. Mivel a lábával van egy kis probléma így ha front van akkor elég sokat fekszik, gondolom nem érzi jól magát emiatt, ez elképzelhető?
2013. nov. 22. 01:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez változó lehet, nagyon sok függ a génjeitől és az életkörülményeitől is. Nekünk például volt egy kuvaszunk, akinek sajnos tüdőrákja lett, ő csak 11 évet élt. De ismertem olyat, akinek 17 évesen halt meg kuvasza, és már nagyobb csontot sem tudott elrágni, mert alig volt foga. Szóval ha szerencsétek van, és egészséges lesz sokáig, akkor még van sok időtök egymással.

Lehet, hogy ha front van, akkor jobban fáj a lába. Egy keverék terrierünk van most, ő 14 éves, és ahogy öregszik úgy változik a jelleme. Egyre félősebb, ha érzi, hogy eső jön, akkor már húzza a seggét befelé, és mindenhová követi apukámat (ő a falkavezér), annyira fél a dörgéstől, és a tűzijátéktól is. Neki is vannak ízületi fájdalmai, de még nem vészes. Sokkal fázósabb is mint régen, korábban kint aludt, de már 5-6 éve bent csináltunk neki fekhelyet, és estére bejön aludni, főleg télen napközben is sokat bent van.

2013. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem kettő kuvazsom van.14 éves már nehezen járó kan, és egy 9 éves ivartalanított szuka.Egy telepet őríznek úgy ahogy kell.A szuka mintha kölyök lenne most is.A kan komoly fegyelmezett.Imádom őket.
2013. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tudom, régi kérdés. Ma hunyt el a kuvaszunk, 15 évesen.
2023. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!