Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engeded, hogy a kutyátok az...

Engeded, hogy a kutyátok az ágyatokban aludjon?

Figyelt kérdés
Én sokáig nem engedtem..aztán kiderült ,hogy miután elmentem dolgozni a kutya felugrott mindig a férjem mellé. Ő meg nem lökte le félálomban sosincs energiája. Aztán már este is feljöhet. Én is felengedem, nem ezzel van a gond..csak nem tudom ,hogy mennyire jó ötlet-e ez. Azt vettem észre ,hogy ugyanúgy szót fogad, tehát erre nincs negatív hatással..de kicsit félek ,hogy ez nem higiénikus. Ha veletek alszik, milyen gyakran cseréltek ágyneműt? Jobb lenne inkább leszoktatni? Nehezen döntök, mert szeretem amikor odagömbölyödik, de nem tudom ,hogy mennyire egészséges ez.
2013. nov. 22. 10:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem szoktunk a kutyával aludni.

Aki így jár el megértem, mert nekem is jól esik a puhasága és közelsége, viszont valamilyen oknál fogva nem tartom szerencsésnek.


Természetesen ha a család az ágyon heverészik és beszélget följöhet ő is, vagy ha a férjem korán megy el reggel és odajön fölugrik de kb. 10 perc után le is megy:) de soha nem jutna eszébe a lakás semelyik székére, kanapéjára fölugrálni.

2013. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Akiteki ***** válasza:
89%
Nekem ágymelegítő kutyáim vannak. A huskyk napközben elheverésznek az ágyon, de ha lefekszem, akkor az ágy mellé fekszenek, vagy a ketrecbe. A whippet viszont arra is hivatott, hogy melegítse a gazdit. A paplan alatt alszanak.
2013. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Husky alszik veled???;)Aztaaaaa....és elfértek?
2013. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Akiteki ***** válasza:
Mondom: a huskyk NEM ! :) Nem is szeretnek, melegük van az ágyban.
2013. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Naná, hogy mellettem alszik! :)

Jól nevelt, szófogadó, semmi gond vele, nem látom értelmét, hogy leszoktassam az ágyról. Mindkettőnk szereti az összebújást :)

2013. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha kényelmesen elférnénk alhatnának fent éjszaka, de így senkinek nem lenne jó és nem is akarnak éjszaka fent lenni. Egyszer próbáltuk és amikor már ott tartottam, hogy na most már leküldöm mert hering party nem alkalmas alvásra akkor döntött úgy az egyik, hogy ő lemegy, ment utána a másik is, azóta van már harmadik kutya is, nem is próbálkozom. Napközben engedéllyel feljöhetnek, de ha lemegyek az ágyról jönnek ők is és mikor visszafekszem várják, hogy megengedem-e hogy ők is visszajöjjenek vagy nem. Ha nagyon piszkosak, porosak akkor nem engedem őket fel, de általában tiszták. Nekem ez így tökéletes, nem gondolom, hogy egészségtelen lenne. Mit kaphatok el tőlük az ágyon amit nem ha ágy mellett alszanak? Ugyanúgy egy légtérben vagyunk, simogatom őket stb.
2013. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem engedem. Egyrészt nem férnének el, másrészt akármilyen tisztán tartom, egy igazi munkakutya helyenként 10 cm-es fekete szőrrel akkor is "megérződik" a hófehér ágyamon, ami szerintem nem higénikus főleg egy lánynak. Emellett nekem szükségem van privát szférára és bizonyos idejű egyedüllétre, ha már úgyis mindig együtt vagyunk legalább had aludjak egyedül.
2013. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mi engedjük (szoba staffi) kivéve most, mert éppen tüzel, de már nagyon hiányzik, párom is alig várja, hogy újra feljöhessen :) Nálunk sem jön fel a kutya amikor éppen úgy tartja jónak, csak hívásra így a falkavezérség sem sérül. Én speciel nyugodtabban alszom, ha a lábamnál kuporog.
2013. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kutyabolond vagyok, sokak szerint már abnormális szinten :D

Ennek ellenére kutya ágyra, kanapéra, székre, fotelba nálam NEM való...

Ennek ellenére előző kistestű kutyám 1-2 alkalommal ágynemű húzás előtt felmehetett hívásra az ágyra, kicsit megdögönyöztem-simiztem...aztán vagy magától ment le hamar, vagy leküldtem.

A hosszú szőre és kan ivarúsága miatt nem lett volna túl higiénikus...öreg korára kis vizelet sokszor szivárgott belőle.

Mostani kutyám kinti-benti, ergó MINDIG poros...nyáron még lakásba se jött be, egyrészt nem akart, vagy ha mégis, azonnal küldtem ki...a homokban döglött egész nyáron, simogatni is csak az esti sétakor történő úszás után simogattam :D

Most már estétől reggelig bent van, simogatom, nem olyan koszos...de ágyba NEM...lefekszik mellé, simizem...

Kb. évente 1-szer azért felhívom az ágyra ;) Pl. tegnapelőtt egész nap együtt tv-ztünk a szobába...a pokrócomra felhívtam az ágyra, elnyúlt, fetrengett, simogattam...kb. negyed órát bírt, aztán lement a helyére...Hogy mennyi por-szőr maradt utána, az más kérdés :D Erre az évre letudva az ágyba fekvés

2013. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A megvetett ágyba sose jöhet, imádok a tiszta, illatos ágyneműbe feküdni. Imádom a kutyám, de ő akkor is kutya, egyáltalán nem vágyok arra, hogy a szőröket kelljen szedegetnem fürdés után a pizsomámról, emg hogy összekoszolja az ágyat. A fejemnél alszik a boxában.
2013. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!