Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Valakinek a kutyájáv...

Segítség! Valakinek a kutyájával már volt ilyen? Rendbe jött magától?

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött, hogy a kutyus nem ette meg a vacsoráját, és nem is ivott. Aztán éjfélkörül hányt 2x sárgásat, 1x meg átlátszót. Iszonyat hangosan korgott-morgott a gyomra, a másik szobából hallottam. Adtam neki Normaflore-t, kb 1 órára rá lecsendesült egy kicsit (még mindig kluttyogott, de a másik szobába nem hallatszott át. Reggel fosott szegénykém, azóta se nem iszik, se nem eszik, de inni azért adtam neki, úgy hogy a szájába "fecskendeztem" vízzel teli ampullával.. Amúgy a kedve jó, elvan magával... Az nem tudom mennyit számít, de iszonyatosan fél, mert puffogások vannak odakint, és nem mer sétálni, és lehet nem ürül ki a szervezete rendesen. Én elképzelhetőnek tartom, hogy emiatt is fájhat a hasa. Elvigyem dokihoz, vagy rendbe fog jönni?

2013. nov. 22. 10:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Uhh, most nézem, iszonyatosan fogalmaztam, 1000 bocsi, de egész éjszaka fent voltam, és egy picit fáradt vagyok!
2013. nov. 22. 10:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, AZONNAL vidd dokihoz. Akár ki is száradhat, ami igen rövid időn belül elhulláshoz vezethet.
2013. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Enni már evett magától hál' Istennek, bár nem sokat. A selyemsonkát megette jóízűen, de a párizsi már nem kell neki. Inni is iszik, ha "beletömöm". De délután mindenképp orvos lesz. (délelőtt nem tudom, hogy rendel, és hogy betudom-e vinni) :(
2013. nov. 22. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Adjál neki inni szőlőcukros vizet. Egy pohár vizbe 1-2 tbl szőlőcukor (ízmentes). Ez a kiszáradás ellen, mivel nem nagyon iszik. Ha van kedve enni, akkor is inkább könnyűt. Rizst, húslevest. Erőltetni nem kell.

Ha nem javul délutánig, még mindig hány, vagy a hasmenés súlyosbodik vagy nem iszik akkor vidd el dokihoz. Sajnos a hasfájás elég sok betegség jele lehet, de egy sima gyomorrontásé is. Mi a 6 hetes kutyababát bevittük éjjel ügyeletre, mert folyamatosan hányt és féltem, hogy kiszárad. Kapott egy hányáscsillapító injekciót utána a fent leírt diéta, délutánra rendben volt. Pár napig még hasmenés megmaradt, amíg ki nem jött amit beevett.

2013. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát hányni már nem hány, csak most ahogy adtam neki inni, megint hallottam, hogy iszonyatosan kluttyog a hasa.:( Ha délután sem lesz hajlandó inni, akkor doki.
2013. nov. 22. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp doki! Lehet bélcsavarodás, részleges bélelzáródás stb. Ami minden esetben halálos és fájdalmas. A hasmenés attól lehet, hogy a szilárd széklet megakad és csak a vizes állagú széklet távozik. Főleg ha erőlködik. Még ma el kellene vinni állatorvoshoz mert ez csak rosszabb lesz.
2013. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még délelőtt voltunk orvosnál, azt mondta, hogy valószínű semmi komoly, csak gyomorrontás, de kapott pasztát, holnap vissza kell vinni, és meglátjuk mi lesz. Ha javult az állapota és akkor sem lesz gáz, ha elmúlik a szurik hatása, akkor valószínű nem lesz semmi további probléma, ha viszont visszaesik, akkor röntgenezni fogják, mert valószínű van valami rendellenes, vagy emészthetetlen a gyomrában.
2013. nov. 22. 20:27
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nem a kérdésre válasz,

de van ilyen kutyabizti, amit havonta kell fizetni

és ha lebetegszik a kutyád,

akkor kifizeti az orvost.

Ha érdekel, Generali kisállatbiztosításnak hívják.

Egy barátom ilyeneket köt most, neki szólongatok

le kutyásokat a parkban.

A száma: +36309779070


Üdv.

D.

2013. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!