Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet Magyar vizslát kint...

Lehet Magyar vizslát kint tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy magyar vizslát (első kutyám lenne) de a szüleim nem engedik hogy bent tartsam. Természetesen bélelt kutyaházban lenne.

2013. nov. 22. 18:27
1 2
 11/17 anonim válasza:
nyugodtan lehet kint tartani de jó meleg háza legyen. méretben passzoljon hozzá, tehát férjen el kényelmesen de legyen túl nagy se, mert az nehezen melegszik be. pokrócot, ronygokat lehet rakni alá de azzal számolj hogy ki fogja rángatni : ) szalmát semmi esetre se! egyik rokonom is szalmát tett alá, begyulladt tőle a szeme és már egy éve folyamatosan könnyezik és alig tudja kinyitni, az orvosok sem tudnak vele kezdeni semmit. szóval nem érdemes játszani a szalmával. lehet, hogy semmi baja nem lesz tőle, de ki tudja?! és tényleg sok foglalkozást igényel! a házba sajnos én sem vihetem be (amit egyrészről megértek) de minden nap rengeteg időt töltök vel, jó időben kiülők és mellette tanulok, olvasgatok, sokat sétálok vele, vadászni viszem stb.. szóval megoldható.
2013. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
még jó hogy nem engedik, rohadt nagy mozgás igénye van ennek a kutyának, szét szedné a lakást. kötelező kint tartani, lehet a tenyésztő oda se adná ha közölnéd szoba kutya lesz
2014. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
utolsó voltam hozzátenném akitől mi vettük fő kritérium volt hogy kint tartsuk ott érzi jól magát, nem pedig egy lakásban. Az igaz hogy a gazdája társaságát igényli mi is sokat vagyunk vele, de be nem jöhet. Kint van bélelt ólja bent egy melléképületben ahol össze bújhat a másik kutyával de ha nagyon fázna ott a benti garázs ahova télen be mehet. Nem tudom az előzőknek milyen tapasztalatai voltak de minden könyv megírja és szakember is mondja hogy kintre való, ahogy minden kutya. Kell neki a szabadság hogy futkározhasson, esténként nálunk is bejönnek, leülnek mellénk a kanapéra meg elvannak,de aztán alvásra mennek ki, napközbe is néha bejönnek. A mi vizslánk nem is tud megmaradni bent főleg nem éjszaka fél egy óra után kiakar menni ha nincs is dolga.
2014. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az már régen rossz, ha a vizsla a kertben futja ki magát...napi 2-3 óra aktív mozgás kell a szabadban, kerten kívül póráz nélkül! Nem egy vizslát láttam kertben remegni 0 fok környékén!!!
2014. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A szakirodalom, és a gyakorlati tapasztalatok egyaránt azt mondják, h.a legtöbb kutyafajta jól tartható lakásban. A vizslát különösen szokták ajánlani benti kutyának, nálunk is a lakásban lakik. Sok mozgásra van szüksége, ezert hosszú sétákra megyünk vele, hogy kimozoghassa magát. Egyébként, ha kertes házban vagyunk, akkor is többet van bent, mint kint, ha mi bent vagyunk. Azzal, h.az eb a kertben van, nem lehet megspórolni a hosszú sétákat...
2014. aug. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyébként természetesen nem szedi szét a lakást kölyök kora óta.
2014. aug. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12-es vagyok annyit még hogy teljesen tisztában vagyok az igényeivel de a 4 hónapos kis kutyát egyenlőre még nem fogom elengedni az erdőben több okból is, addig sétálni viszem naponta meg magától is mozog később majd megyünk terepre,úszni is, azt nagyon szeret.
2014. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!