Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám megrögzött hajevő. Mit...

Kutyám megrögzött hajevő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két staffim van, a kan, a fiatalabb Szilveszterkor lesz 1 éves.Néhány hete belekezdett egy rém gusztustalan hobbiba: kilopja a fürdőszobai kiskukából a beledobott hajcsomót, és gépiesen, mintha enne, elkezdi rágcsálni.Amikor először észrevettem, tiltottam, ki is köpte.De akárhányszor beszabadul a fürdőbe, rögtön nekiáll hajat keresni a kukában. o.O

A szőnyegről is felnyalja, ha talál néhány hajszálat.Volt, hogy öngyújtó (!!!) méretű csomót piszkáltam ki a szájából, mert megakadt a torkán, belegabalyodott a fogaiba, és lenyelni sem tudta.Ha véletlenül lenyeli, akkor utána hajjal összefűzött "gyöngysort" kakál.

Mit csináljak vele?A fürdőszoba ajtaja nehezen záródik, ha pedig akár résnyire is nyitva van, benyomja a fejével, és kinyitja.



2013. nov. 23. 09:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Előszöris, változtass az étrenden. Mert tuti vitamin hiány és egyéb hiánya van.
2013. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Akiteki ***** válasza:
Tedd olyan helyre a szemetest, ahol nem éri el.
2013. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

A kukára rakhatsz tetőt,igaz ez tüneti kezelés,mert a probléma forrása máshol keresendő,de a haj evés elég veszélyes,szóval mihamarabb meg kell szüntetni.Nagyon sok esetben megakadhat és összeállhat a gyomrában,és elzárja a beleit,amibe bele is pusztulhat.A kutyáknál ez különösen veszélyes,mivel ők nincsenek is hozzászokva,mint pl. a macskák,hogy nyalogatják magukat.


És én is első találgatásra arra gondolnék,hogy vmi hiányzik az étrendjéből.Vagy unatkozik.De a kukára mindenképp tegyél tetőt,amit nem tud felszedni,vagy vegyetek új kukát,amin van tető és zárható :D (bababiztos kukákat árulnak,az zömmel kutyabiztos is)

2013. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Akiteki ***** válasza:
Ne találjátok már ki, hogy hajvitamin hiánya van, és ezt még tudja is! Rossz szokás, ennyi. Az enyémnek meg papírzsebkendővitamin hiánya van? Most lopott el egyet. Nem kell lehetőséget hagyni.
2013. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csakhogy a bélflórának szüksége van különféle segítő részekre,az emésztéshez a természetben is eszik szőrt,tollat mivel ragadozó és persze dögöt is. Egyoldalú táplélás okozhatja ezek hiányát.
2013. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Akiteki ***** válasza:
0%

A természetben azért eszi meg a farkas a szőrt, mert senki nem nyúzza meg neki a szarvast.

Ahogy semmilyen más állat, a kutya sem képes kommunikálni a szervezetével és megkérdezni, hogy mire van szüksége. Ha így lenne, akkor nem lehetne megmérgezni. Azért eszik meg különböző hülyeségeket, mert unatkozik és valami elfoglaltságot talál magának.

2013. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

én ellenkező véleményen vagyok: ösztönösen érzi a kutya, ha szüksége van valamire a szervezetének, és ezeket próbálja innen onnan összeszedni.


Az enyém pl ürüléket evett, míg tápon volt. Aztán, egyéb okok miatt is váltottam nyers etetésre, így megfelelő mennyiségű enzimhez jut... azóta egyszer nem szagolt madár, vagy egyéb állat ürüléke felé, és más dolgok után sem bogarászik, ha elengedem.


Ettől függetlenül lehet hogy tényleg unatkozik, ezért eszi a hajat, bár ezt konkrétan nem lehet kijelenteni.

2013. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Akiteki ***** válasza:
Ja, mert a sz@r tele van vitaminnal, és a kutya ösztönösen érzi, hogy hiánya van. Gondolkozz már egy kicsit!
2013. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ja, mert a sz@r tele van vitaminnal,

A kis csikó miért eszi meg az anyjáét??Elmondom. Mert szüksége van a benne található emésztést segítő baktériumokra. De persze nem hiszed el,mert nagyon lenézed az állatokat,és meg is veted őket,persze szíved joga. Pedig okosabbak mint gondolnád. Ahogyan az ember is meg kíván valamilyen étket,úgy az állatok is érzik,tudják mi kell nekik,ezt sokkal okosabb zoológusok alátámasztják. A mérgezési elméleted ott bukik,hogy a természetben"jelzett" a mérgező állat,növény. Az ember alkotta méreg ellen viszont nem tud védekezni,mert nem természetes.

2013. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
A lótrágya nem picit más, mint a kutyasz@r. Ha ennyire tájékozott vagy, ezt is tudhatnád. A hajban, a kutya és hajléktalanürülékben, a papírzsebkendőben, a körömlakkban (tegnap volt ilyen poszt is) és még egy csomó másban nincs semmilyen vitamin vagy enzim. Simán egy rossz szokás, amiről le kell nevelni a kutyát. Nekem is volt sz@revő kutyám, leszoktattam róla. Az egyéb dolgokat meg simán nem kell elérhetővé tenni. A haj veszélyes, összecsomósodhat a beleiben. Múlt héten fél méter cérnát húztam ki az egyik kutyám fenekéből, mert nem tudta kinyomni. Még jó, hogy nem előbb akadt el. Azt sem tudom, honnan lopta.
2013. nov. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!