Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám megrögzött hajevő. Mit...

Kutyám megrögzött hajevő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két staffim van, a kan, a fiatalabb Szilveszterkor lesz 1 éves.Néhány hete belekezdett egy rém gusztustalan hobbiba: kilopja a fürdőszobai kiskukából a beledobott hajcsomót, és gépiesen, mintha enne, elkezdi rágcsálni.Amikor először észrevettem, tiltottam, ki is köpte.De akárhányszor beszabadul a fürdőbe, rögtön nekiáll hajat keresni a kukában. o.O

A szőnyegről is felnyalja, ha talál néhány hajszálat.Volt, hogy öngyújtó (!!!) méretű csomót piszkáltam ki a szájából, mert megakadt a torkán, belegabalyodott a fogaiba, és lenyelni sem tudta.Ha véletlenül lenyeli, akkor utána hajjal összefűzött "gyöngysort" kakál.

Mit csináljak vele?A fürdőszoba ajtaja nehezen záródik, ha pedig akár résnyire is nyitva van, benyomja a fejével, és kinyitja.



2013. nov. 23. 09:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kutya szervezete nem állít elő enzimeket, és száraz etetés során ez hiányzik.

Más állatok, madarak, esetleg kutyák ürülékében az enzimek viszont fellelhetőek - ez is lehet egy lehetséges oka a kutyák ürülékevésének. Így próbálják pótolni az étrendjükből kimaradt enzimeket.

Nyugodan olts le,nem várok más reakciót.

Érdemes utánaolvasni dolgoknak, tájékozódni több forrásból. Lehet ám új dolgokat találni.

2013. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hogy hajat miért eszik pontosan, tényleg csak találgatni lehet. Vagy unalomból, mint ahogy előttem írta egy illető. Vagy pótolni igyekszik valamit, ami nincs meg az étrendjében.

Száraz etetésnél ezen nem is lehet csodálkozni.

2013. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Akiteki ***** válasza:
Ha segíteni nem tudsz, legalább ne égesd magad. Egyél hajenzimet és hallgass. A lényeg, hogy meg kell akadályozni az ilyesmit, mert veszélyes.
2013. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A mérgezési elméleted ott bukik,hogy a természetben"jelzett" a mérgező állat,növény. Az ember alkotta méreg ellen viszont nem tud védekezni,mert nem természetes."


ha olyan baromira okosak a kutyák keress rá itt gyakorin, hányan írják, hogy miért jött fehér hab a kutya szájából miután bekapott egy békát ;) pedig a varangyosbéka testén is látszik, hogy mérgező..

2013. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi az hogy hajenzim, te f*gyatékos? Már elnézést. :D
2013. nov. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Parancsolj, ha tudsz angolul olvass kicsit (ez nem a kérdezőnek szólt :)


[link]


a haj 97%a kreatin. avagy hajenzim, ahogy te hívod, szakszerűen. :D

2013. nov. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ha segíteni nem tudsz, legalább ne égesd magad. Egyél hajenzimet és hallgass"


Ezen jót röhögtem köszi Várom a további professzionális, stílusos hozzászólást, amennyiben van még mibe belekötnöd. :D

2013. nov. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

[link]


Egy másik felületes, hirtelen talált olvasmány a kreatin, és kutyák "kapcsolatáról".

Ha valakit jobban érdekel a téma, részletesen utána lehet nézni, nem sok energiaráfordítással, és többet megtudni a témáról.

Kötözködő hozzászólást az eredeti cikkhez légyszíves, én csak linkeltem. :*

2013. nov. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!