Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régen agresszív, de mára...

Régen agresszív, de mára rehabilitált kutya mellé menhelyi keveréket hoznék?

Figyelt kérdés

Volt már kutyám kertben, de most lakásban vagyok. Régen volt már kutyám, németjuhász, de gyerek voltam még, nem én tanítottam, sétáltattam, csak játszottam vele. Első kutyának végül jól beleválasztottam, shar peit, aki hihetetlenül domináns volt, keményen kellett fognom hogy elfogadjon falkavezérnek, hallgat rám, de a szocializációhoz segítségre volt szükségem, mert mindennek nekiment volna ami ugat.

Mára már jó a helyzet, legalábbis olyan szempontból hogy van egy banda akikkel szívesen játszik, a legtöbb nagytestűvel kijön, a kicsiket továbbra sem bírja, illetve ha agresszívan közelednek felé akkor előjön a "régi énje". Amúgy ivartalanított kan kutya. Szeretnék mellé még egy kutyust, egyelőre lakásban lennének, de 2 éven belül nagy kertes házba költözöm. Természetesen akkor sem kint tartanám őket, mert a shar peit nem lehet, de ki-be mászkálhatnának a házban. Menhelyről szeretnék elhozni egy barátságos, érdeklődő, jó fej közepes méretű kutyust, már van is kiszemeltem, de még ivartalanítani kell, aztán hozhatnám el. Mit gondoltok, hogy szoktassam őket össze? Lehet hogy jó lenne elsőre idegen terepen találkozniuk? Esetleg hívjam el a kiképzőt aki foglalkozott a shar pei kutyámmal, hogy felügyeljen? Vagy ilyen domináns kutya mellé ne is akarjak másikat? Tudnátok nekem tanácsot adni?


2013. nov. 23. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha van kiszemelt kutya,akkor róla kérhetsz bővebb információt.Először meglátogatod egyedül,majd a kutyáddal is,ez nagyon fontos.

Előzetes (többszöri) találkozás nélkül haza ne vidd.

Ha minden rendben ment,akkor felvehetnéd a kapcsolatot a trénereddel,kikérhetnéd a véleményét,esetleg ő is megnézhetné egyszerre a 2 kutyát,hogy biztos legyen.


Ha biztos vagy magadban,akkor bármennyi kutyával elbírsz,lényegtelen,hogy azok mekkorák és milyen dominánsak.Ha bizonytalan vagy,és van mit csiszolódnotok a shar pei-jel akkor még várj.Ez mind a hármótok érdeke.

2013. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!