Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam szobatisztaság...

Hogy szoktassam szobatisztaságra a 8hetes kutyámat? Mert ugye addig nem vihetem le, amíg nincs meg 3oltása... Akkor mi lesz ha mondjuk leviszem a 3oltás előtt ha látom h pisilnie kell?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan leviheted, csak ne engedd más kutyák közé (pláne ne láthatóan elhanyagolt, vagy kóbor kutyákhoz).
2008. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi!!!
2008. júl. 10. 22:52
 3/13 A kérdező kommentje:
válaszoljatok még!!!
2008. júl. 12. 13:39
 4/13 anonim ***** válasza:
ne vidd le!!!!!!!!!mert nem csak kutyákhoz nem lehet odaengedni,mert a parvo és társai fertőző akár halálos is lehet a kölyökkutyára!az utcára ne tedd le,és semmilyen olyan helyre,ahova más kutyák járnak.szoval marad az udvar.(ha van).ha nincs,akkor meg kutyapelenka.és ahhoz vannak hozzászoktató cseppek is.milyen fajta a kutyád?
2008. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
beagle-border collie keverék...
2008. júl. 12. 17:21
 6/13 A kérdező kommentje:
de most attól h gyorsan leviszem a fűre amikor be akar pisilni,akkor elkaphat bármit?
2008. júl. 12. 17:22
 7/13 anonim ***** válasza:
igen,mert beteg,göthös,kóborkutyák ott mászkálnak,pisilnek,kakilnak,nyálaznak,meg minden,és a te kutyud is benyelheti.de te tudod,ez nem törvény,h elkap vmit,de jobb vigyázni.
2008. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nah igen, a kutyasulis tanár erre mondta, hogy az emberek butaságai. :) Ne parázz, nyugodtan leviheted, megfelelő óvatosággal. Hogyha nem viszed le, mert ideges vagy, hogy jaj, valamit elkap, a kutyának teszel rosszat. Antiszoc. lesz, agresszív, mivel nem tudta meg kiskorában, mi az a társaság. Aztán a sétákkal is gondok lesznek és nagyobb korában a neveléssel is. Hogyha egész végig bent van a lakásban az senkinek sem tesz jót, hidd el! :) És ráadásul kiskutyákat naponta 3szor, 4szer kell sétáltatni. Az ismerősömnek azt mondta az állatorvos, hogy ne vigye semmiféle képpen sétáltatni. Aztán mi lett a vége? Nagyon agresszív kutya lett és sok embert megkapott -> el kellett altatni...

Azt ajánlom, hogy kellő óvatossággal, de vidd le! Haggy lásson kutyákat, embereket. Ne vidd a kutyák közé, kellő távolságot azért tartsd meg. Vidd ki, hagy szimatoljon, de semmiképp nem kutyaürüléket, dögöt, hulladékot stb. Hogyha odafigyelsz, akkor nem lesz gond. Ráadásul, hogyha nem viszed le, mert parázol meg stb., akkor később annyi bacilust össze fog szedni, hogy nem győzöd orvoshoz vinni, mivel ezekkel a sétákkal az immun rendszere is erősödik. Az én kutyumat úgy hoztam el, hogy nem volt meg még az első oltása, de nyugodtan sétáltattam. Persze kellő figyelemmel! Szóval no para, no baci :)

Sok szerencsét! :)

2008. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!ma kaptam meg a kutyust és levittük sétálni..hát nem mondom,nagyon ügyes volt,jött utánunk,pedig póráza még nincs!!!! és lent kakált...nagyon okos kutya...és majd csak jövőhéten lesz az első oltása..remélem akkor semmit nem fog elkapni!
2008. júl. 13. 21:41
 10/13 anonim ***** válasza:
kedves előző hozzászóló.ez nem az emberek hülyesége,csak okosabb egy orvos mint te!nem véletlenűl találták kiaz oltásokat sokeszű!örülj,h nem lett baja,irtam,h nem törvény,h elkap vmit,de bármi előfordulhat.én ismerek olyat aklinek ezmiatt pusztult el a kutyája.és nekem 2kutyám van,NEM AGRESSZÍVEK!!!!!!!!!és mire a 3.oltást megkapja még bőven kölyök.kb.3hónapos!
2008. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!