Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Féltékeny, domináns?

Figyelt kérdés

Ha valakivel beszélgetek, vagy pl párom odajön hozzám hogy megsimogasson, mellém üljön, megpusziljon, a kutyám elkezd rám felugrálni és harapdál. Közös a kutyánk a párommal, együtt neveltük.


Azt vettem észre hogy nem csak nála csinálja ezt, hanem pl ha más emberekkel beszélgetek akkor is a kezemet harapdálja, ugrál rám. Mintha megőrülne olyankor. Mintha kiakadna hogy miért nem rá figyelek..... Nem tudom hogyan tiltsam, illetve mi a legjobb módja egy ilyen helyzet kezelésének. Az a gond hogy nem értem mi áll a háttérben, hogy miért csinálja? Féltékeny, domináns, azt akarja hogy csak rá figyeljek? Fogalmam sincs. Alapjáraton pörgős kutya de nem szokott harapdálni, sőt a harapást mindig tiltom (ráfogok a szájára és rámorgok).



2013. nov. 25. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Kettőtök közül ő a főnök, így nyilvánvalóan ő határozza meg azt is, hogy te mikor kivel állhatsz szóba.
2013. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ez valami rejtett dominancia lehet, mert eddig azt hitem én vagyok a főnök. Minden szavamra ugrik, rászólok akkor úgy csinálja ahogy mondom. De ez a viselkedés ezek szerint mást mutat. Kamaszodó kutyáról van szó.
2013. nov. 25. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Féltékeny, de nagyon.Azt akarja, hogy mindenképp rá figyelj, és mivel a harizás tiltva van, pont azért hágja át ezt a szabályt, hogy végre neki szenteld a figyelmedet.Az én 11 hónapos staffi kanom ugyanilyen volt, de szerencsére csak kutyákkal: ha megsimiztem egy idegen kutyát, már jött oda, marta el a másikat, morgott, lökdösődött.Ekkor fogtam, elkaptam a torkán a bőrt, magamhoz húztam, a szemébe néztem, és morogtam, mint valami vadállat. :D Pár alkalom után felfogta, hogy nem a tulajdona vagyok, hanem a felettese. :D
2013. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A másik embernek mutatja meg, hogy "te az ő tulajdona vagy". Szólj rá. Egyébként... miért morogsz rá a kutyára?
2013. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A morgás hasznos. Sokszor elér morgással tudatni hogy nem kívánt viselkedést művel. Enyém veszi egyből a lapot ilyenkor.

Most pár napja morgással tiltjuk ezt a féltékeny viselkedését, és kicsit szelídült a dolog. de azt hiszem, hogy kutyaoktatónk segítségét fogom kérni.

2013. nov. 27. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!