Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A diszplázia miben mutatkozik...

A diszplázia miben mutatkozik meg? Mik a jelei?

Figyelt kérdés

4 hónapos kiskutyáról van szó. Sokszor nehezen kel fel alvás után, hosszú nyújtózkodások után áll csak fel. Főleg a hátsó lábait nyújtja. Hozzáteszem, hogy napi 3-4 órát játszik, futkározik, birkózik a többi kölyökkel. Lehet, hogy csak izomláz? Nem akarom az ördögöt a falra festeni, csak félek, nehogy dp legyen. Jövőhéten megyünk vissza egy oltásra a dokihoz, akkor megkérdezem tőle is.

Jah, és argentin dogról van szó, korábbi kérdésem volt már a barf-fal kapcsolatban, hátha valakinek ismerős:)



2013. nov. 26. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosat csak a 6 hónapos előröntgen tud mutatni. Ilyen kiskutya még igen laza izomzatú. Az én felnőtt kutyám is nyújtózkodik, amikor meló után hazajövök. Gondolom, fekszik, amíg nem vagyok otthon.
2013. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet hogy semmi baj nincs, de az a biztos, ha megvizsgálja majd a doki. Én is diszpláziára gyanakodtam a sajátomnál, kiderült hogy neki térdszallag szakadás volt, azóta műtöttük, és jól van:)
2013. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért is félek tőle, mert gyakori a fajtánál. Amikor felkelt, és megyünk, játék van, akkor már "kutyabaja", csak a felkelés furcsa nekem.

Ha esetleg valakinek van argentin dogja, szívesen beszélgetnék, lenne 1-2 kérdésem:)

2013. nov. 26. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Szinte kizárt,hogy dp.

4 hónapos egyrészt növésben van,másrészt konkrétan el tudják feküdni a lábukat,és zsibbad.


Amúgy ha a szüleinek van dp szűrése (azt hiszem az argentin dogoknál is kötelező a dp szűrés) akkor már van egy kiindulási alapod.

De szerintem ne aggódj.

A doki nem hinném,hogy 4 hónapos kutyát elküldd röntgenre,meg kb. semmi értékelhető nem születik a dologból.Iszonyat súlyos dp-nek kellene lennie,hogy 4 hónaposan látszódjon.


Ne aggódj.

2013. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
gyarapodik a súlya?
2013. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!